Bylos analizė (2)


Vardas , pavardė , grupė , analizė atlikimo data. Bylos šalys. Procesinis pagrindas. Teisinis klausimas. Sprendimo esmė. Teisės taisyklė.


Procesinis pagrindas. Trumpai (ne daugiau kaip 0,25 lapo) aprašykite iki šio sprendimo vykusį procesą).

Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi bylą pagal ieškovės J. Vaitekūnienės apeliacinį skundą, 2003 m. sausio 28 d. nutartimi skundą atmetė ir Panevėžio miesto apylinkės teismo 2002 m. gruodžio 2 d. sprendimą paliko nepakeistą. Apeliaciniame skunde ieškovė patikslino savo reikalavimus ir prašė priteisti atlyginimo skirtumą už 2002 m. gegužės-gruodžio mėn. – iš viso 1140,55 Lt. Apygardos teismo teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo padarytomis išvadomis, todėl sprendimą paliko nepakeistą, tačiau vadovavosi kitais motyvais. Darytina išvada, kad ieškovė žinojo apie įmonėje keičiamą darbo apmokėjimo sistemą, ji pati to neneigė. Iš J. Vaitekūnienės ieškinio pareiškimo turinio teisėjų kolegija nustatė, kad ieškovei buvo siūloma pasirašyti darbo sutartį, kurioje nustatytas darbo apmokėjimas pagal naująją tvarką, tačiau ieškovė pasirašyti atsisakė. Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad ieškovė buvo supažindinta su naujosios darbo apmokėjimo tvarkos ypatumais ir su darbo apmokėjimo sąlygų pakeitimu sutiko, nes tęsė darbą naujomis sąlygomis, todėl laikytina, kad ji perkelta į kitą darbą jos pačios sutikimu. Teisėjų kolegijos nuomone, pakeitus būtinąsias darbo sąlygas, darbuotojui suteikiama teisė pasirinkti, ar dirbti naujomis sąlygomis, ar ne (DSĮ 22 str.). Jeigu darbuotojas nesutinka dirbti naujomis sąlygomis, jis gali būti atleistas iš darbo pagal DSĮ 26 str. 9 p., o jeigu lieka dirbti, bet sumažėja jo atlyginimas, tai pirmuosius tris mėnesius buvusio ir esamo atlyginimo skirtumas darbuotojui turi būti kompensuojamas. Kadangi iš byloje esančių duomenų matyti, jog ieškovės darbo užmokestis nesumažėjo, tai jai kompensacija nepriteistina.

  • Teisė Analizė
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1366 žodžiai)
  • Neringa
  • Bylos analizė (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Bylos analizė (2). (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bylos-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:08
×