Bylos dėl drausminių nuobaudų, išskyrus atleidimą iš darbo


Bylos dėl drausminių nuobaudų, išskyrus atleidimą iš darbo. Darbo drausmės pažeidimas. Klausimas Jums. Pastaba ir papeikimas. Drausminės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Klausimas. 2015m. drausminių nuobaudų skyrimo mutinės pareigūnams statistika. Drausminių nuobaudų skyrimo tvarka. Skiriant drausminę nuobaudą atsižvelgiama į. Įsakymo skirti drausminę nuobaudą pavyzdys. Drausminių nuobaudų skyrimo terminai. Ginčai dėl paskirtų nuobaudų. Byla 3k-3-355/. Byla 3k-3-236/. Byla 2a-152-259/. Naujojo ir senojo DK normų santykis. Lietuvos DK ir Lenkijos DK santykis drausminių nuobaudų aspektu. Išvados. Literatūra. Praktinė užduotis. Atsakymas pagal LAT praktiką.


Darbo tikslas – išanalizuoti drausminių nuobaudų rūšis, skyrimo tvarką, terminus, išskirtinius ypatumus bei taikymą pagal teismų praktiką. Problemos – ar darbdavys visuomet pagrįstai ir teisėtai darbuotojams taiko drausmines nuo- baudas.

DK nenurodytos darbo drausmės pažeidimų, už kuriuos darbdavys darbuotojui gali skirti pastabą ir papeikimą, sudėtys. Šias drausmines nuobaudas darbdavys gali skirti savo nuožiūra praktiškai už kiekvieną darbo drausmės pažeidimą. Darbdavys negali taikyti tokių drausminių nuobaudų, kurių nenumato DK. Tačiau įstatymuose ir kituose darbo drausmę reglamentuojančiuose norminiuose teisės aktuose kai kurių kategorijų darbuotojams gali būti nustatytos ir kitokio pobūdžio drausminės nuobaudos.

Kiek drausminių nuobaudų buvo skirta policijos pareigūnams 2015 metais?

LAT konstatavo: LAT pažymėjo, kad esant nustatytam ir fiksuotam pietų pertraukos laikui, darbuotojas tokiu metu gali nevykdyti savo darbo funkcijų ir jo teisėtas atsisakymas jas vykdyti nebus darbo drausmės pažeidimas. Kita vertus, esant darbuotojo sutikimui atlikti darbą pietų pertraukos metu, nepriklausomai nuo sutikimo motyvų, jis privalo tinkamai atlikti prisiimtą pareigą. Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad ieškovas atliko darbą pietų pertraukos metu, byloje esančių įrodymų visuma neduoda pagrindo išvadai, kad atlikdamas darbą jis būtų pažeidęs darbo drausmę, todėl pirma drausminė nuobauda - papeikimas - ieškovui paskirta nesant jo kaltės. Pripažinus pirmesniąją drausminę nuobaudą negaliojančia ir ją panaikinus, išnyksta pakartotinumas pagal DK 136 str. 1 p., todėl darbdavys neturėjo teisės už antrą darbo drausmės pažeidimą skirti drausminę nuobaudą - atleidimą iš darbo.

  • MS PowerPoint 917 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Bylos dėl drausminių nuobaudų, išskyrus atleidimą iš darbo
    10 - 1 balsai (-ų)
Bylos dėl drausminių nuobaudų, išskyrus atleidimą iš darbo. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/bylos-del-drausminiu-nuobaudu-isskyrus-atleidima-is-darbo.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 22:35
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo