Bylos del valdymo fakto patvirtinimo


Bylos dėl valdymo fakto patvirtinimo. Turinys. Bylos dėl valdymo fakto patvirtinimo. Pareiškimo padavimas ir teismingumas. Pareiškimo turinys. Paskelbimas apie bylos iškėlimą. Teismo sprendimas. Išvados. Šaltiniai.

Bylos dėl valdymo fakto nesant ginčo yra priskirtinos ypatingajai teisenai. Šio referato tikslas buvo supaţindinti su valdymo faktu, kaip vienu iš ypatingosios teisenos sričiai priklausančiu instrumentu. Verta pabrėţti, kad byla negali būti dėl ginčo, ja tik konstatuojamas valdymo faktas. Jis gali būti tiek savarankiška daiktinė teisė, tiek vienas iš nuosavybės teisės sudedamųjų dalių.

Vienas iš uţdavinių, kurie buvo iškelti atliekant šį darbą buvo aptarti CPK 526 str. Pagal šį straipsnį tik suinteresuotas asmuo gali paduoti pareiškimą, kuris paprastai ir yra daikto valdytojas tik negali įrodyti šio fakto. Paduodami pareiškimai tiek dėl nekilnojamojo, tiek kilnojamojo daikto.

Antras uždavinys buvo supaţindinti su pareiškimo turiniui ir formai keliamais reikalavimais (CPK 527 str.). Pareiškimui taikomi bendrieji reikalavimai, kaip ir kitiems civilinio proceso dokumentams (CPK 111 str. 2d.), bet papildomai CPK 527 str. 1d. yra išskiriami skirtumai, kodėl jis vis dėlto skiriasi nuo kitų civilinių dokumentų. Įstatymų leidėjas nėra nurodęs konkrečios formos, bet daţniausiai nagrinėjama rašytinio proceso tvarka.

Trečias uţdavinys buvo aptarti CPK 528 str. apie patį bylos paskelbimą. Jame nurodoma, kas turi būti nurodyta skelbime, bei terminas (3 mėn.), kai bylos iškėlimas yra skelbiamas interneto puslapyje.

Paskutinis uţdavinys buvo supaţindinti su pačiu teismo sprendimu. Verta paminėti, kad pareiškimas dėl valdymo fakto patvirtinimo netenkintinas, jei asmuo gali apginti savo teises kitais būdais.

  • Adobe PDF 372 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių
  • Universitetas
  • Saulė
  • Bylos del valdymo fakto patvirtinimo
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bylos del valdymo fakto patvirtinimo. (2015 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/bylos-del-valdymo-fakto-patvirtinimo.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo