C++ kalba (2)


Tipas Dydis bitais Ribos. ID Name. Price. Cur. Windows XP Home Edition. Standartiniai išvedimo įvedimo srautai C++ kalboje. Skyrybos ženklai Laužtiniai skliausteliai Lenktiniai skliausteliai Figūriniai skliausteliai Kablelis Kabliataškis Dvitaškis Žvaigždutė Lygybės ženklas Duomenų tipai Duomenų struktūros MasyvaiStruktūra.


cout <<"Tai isvedimo i ekrana srautas"; cin >> k; //tai ivedimo i programa srautas

Skyrybos ženklai, kai kada dar vadinami skirtukais C kalboje yra tokie:

if (d == z) ++x; /* apgaubiama sąlygos išraiška */

fprt = func; /* nėra () reiškia rodyklę į funkciją */

void func2 (int n, char c); /* funkcijos su argumentais deklaracija*/

Kablelis (,) atskiria funkcijos argumentus, vienodo tipo kintamųjų vardus ir kintamųjų reikšmes:

Žvaigždutė (*) priklausomai nuo to kur yra naudojama gali turėti skirtingas reikšmes.Žvaigždutė naudojama kaip daugybos ženklas:

Lygybės ženklas (=) naudojamas inicializuoti (suteikti reikšmes) kintamiesiems ir atskiria kintamojo deklaraciją nuo kintamojo reikšmių. Kitaip negu matematikoje, kur ženklas „=“ reiškia kad reiškinys kairėje lygybės pusėje yra lygus reiškiniui dešinėje pusėje, C kalboje lygybė reiškia, kad kintamajam kairėje pusėje yra priskiriama (suteikiama) dešinėje pusės esančio reiškinio reikšmė.

Paprastosios trupmenos, kaip pavyzdžiui viena trečioji (1/3) kompiuteriuose dažniausiai nenaudojamos. Kompiuteriuose dažniausiai naudojamos dešimtainės trupmenos realiesiems skaičiams atvaizduoti.C kalboje, kaip ir daugelyje kitų programavimo kalbų, visi kintamieji turi turėti tipą. Tipas tai ne tik užimamos kompiuterio atminties dydis, bet ir skaičių ar simbolių atvaizdavimo galimybė, o taip pat skaičiavimo tikslumas. Taip kaip kintamieji, tipus turi turėti ir funkcijos, nes jos dažniausiai grąžina reikšmes jas iškvietusiai programai. Griežtas kintamųjų tipizavimas gali atrodyti nereikalingas ir net trukdantis, beje taip ir yra. Tačiau toks griežtumas labai padidina programų patikimumą, o taip pat padeda išvengti klaidų programuojant. Pradedantieji programuotojai labai greitai susiduria su tipizavo privalumais ir trūkumais. Viena labai dažnai programose naudojamų funkcijų yra printf(), kuri išspausdina duomenis ekrane. Deje šioje funkcijoje nėra galimybės nustatyti nei argumentų skaičiaus nei jų tipų, todėl šioje funkcijoje nei argumentų skaičius nei tipai nėra tikrinami. Todėl funkcija printf(), padarius klaidą aprašyme, gali ne tik neteisingai spausdinti, bet ir sugriauti visą programą, arba įvesti kompiuterio procesorių į begalinio ciklo vykdymą (kompiuteris pakibs).

Baziniai duomenų tipai yra duomenų struktūros, įdiegtos kuriant programavimo kalbą. Kaip ir daugelyje programavimo kalbų, C kalboje yra šie baziniai duomenų tipai: simbolinis (char), sveikas (short, integer, long), realusis (float, double, long double), dvejetainis (bool), rodyklės tipas (pointer) ir du specialūs duomenų tipai tuščias (void) ir nulis (NULL).Tačiau vien šių duomenų tipų kartais nepakanka. Kompleksinis skaičius sudarytas iš poros realiųjų skaičių, kurių vienas atitinka realiąją dalį, o kitas menamąją. Daugiakalbėse tekstų apdorojimo sistemose, daugelio kalbų palaikymui, vienas simbolis yra koduojamas dviem ar net keturiais baitais.

Pavyzdžiui eilutei „Concorde“, kurią sudaro 8 raidės, reikia masyvo iš 9 elementų, nes C kalboje eilutė turi baigtis simboliu „null“ (0) ir jam būtina numatyti vietą.Kiek masyvas užima vietos atmintyje galima suskaičiuoti pagal formulę ir pasinaudojus specialia funkcija sizeoff(type):

čia StrSoft yra modelio pavadinimas, o struktūrą atitinkančio objekto vardai yra s ir rodyklė *sptr. Struktūros dalyviai (elementai) pasiekiami naudojant išrinkimo operatorius (.) ir (–>). Rodyklė užrašoma iš simbolio minus (–) ir ženklo daugiau (>) be tarpelio (–>). Operatorius (.) yra vadinamas tiesioginio priėjimo (direct access) ir naudojamas pasiekti struktūros pažymėtos s dalyviams, o operatorius (–>) netiesioginio priėjimo (indirect access) ir naudojamas pasiekti tos

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3882 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aj
  • C++ kalba (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
C++ kalba (2). (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/c-kalba-2.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 16:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!