Č. Milošo veiklos ir kūrybos vieta lietuvių tautos istorijoje


Miloso kurybos vieta lietuviu literaturoje. Česlovo milošo vieta lietuvių literatūroje. Rasinys apie miloso kuryba.

Č. Milošo veiklos ir kūrybos vieta lietuvių tautos istorijoje.

Iš Lietuvos kilęs poetas, vertėjas ir literatūros tyrinėtojas Česlovas Milošas (1911-2004) – vienas reikšmingiausių XX amžiaus Europos rašytojų, Nobelio premijos laureatas. Jo kūryba įspūdingai gynė kultūringo, laisvę ir tiesą branginančio žmogaus orumą nuo pavergiančių ideologijų.

Ilgas Č.Milošo gyvenimo ir kūrybos kelias jungia Europą ir Ameriką, Europos rytus ir vakarus, lietuvių ir lenkų kultūrą. Jungia ir skirtingas epochas: nuo LDK praeities iki pat dabartinės Lietuvos, rašytojo mirties metais įstojusios į Europos Sąjungą. Pasak rašytojo bičiulio poeto Tomo Venclovos, „XX a. lenkų literatūroje Milošas užima vietą, panašią į tą, kuri XIX a. teko Adomui Mickevičiui. Abudu suformavo daugiasluoksnė Vilniaus ir Vilnijos kultūra“. Svarbią vietą Milošas užima ir lietuvių literatūroje, todėl laikytinas abiejų tautų rašytoju. Tad kokia yra Č. Milošo veiklos ir kūrybos vieta lietuvių tautos istorijoje?

  • Lietuvių kalba Recenzija
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (830 žodžiai)
  • Alvita
  • Č. Milošo veiklos ir kūrybos vieta lietuvių tautos istorijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Č. Milošo veiklos ir kūrybos vieta lietuvių tautos istorijoje. (2013 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/c-miloso-veiklos-ir-kurybos-vieta-lietuviu-tautos-istorijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:53
×