C roy adapcinis slaugymo modelis


C ROY adapcinis slaugymo modelis. Istorija C Roy adapcinis. Callista Roy gimė 1939 ųjų spalio 14 dieną Los Angele. Istorija. C. Roy slaugos modelis pirmą kartą pateiktas 1970 metais. C roy slaugos modelis. C Roy Slaugos modelis- tai slaugos modelis. Roy adaptacinio modelio pažiūros. Kiekvienas žmogus yra visuma, turinti biologinius. Keturios poreikių grupės fiziologinai poreikiai. C. Roy savo slaugos modelyje išskiria keturias poreikių grupes ir pateikia rekomendacijas slaugytojams. Fiziologiniai poreikiai – tai poreikiai, būtini žmogaus egzistavimui oras. Visų šių poreikių įvertinimas ir slaugos poreikių nustatymas yra svarbus uždavinys slaugytojams. Įvertinimas remiantis adaptaciniu modeliu. Įvertinimas – apžiūra. Išvados. Roy adaptacinio modelio pažiūros yra patikimos.

Istorija C Roy adapcinis slaugymo modelis C Roy adapcinio modelio pažiūros C Roy adapcinio modelio 4 poreikių grupės Įvertinimas remiantis adaptaciniu modeliu Išvados.

Kiekvienas žmogus yra visuma, turinti biologinius, socialinius bei psichologinius komponentus ir pastoviai sąveikaujanti su aplinka. Norint išlaikyti homeostazę, žmogus turi reaguoti į kiekvieną vidinį ir išorinį stimulą. Kiekvienas žmogus turi individualią adaptacinę zoną, prie kurios priskiriamas jo gebėjimas reaguoti į stimulą. Žinant, jog visi stimulai yra adaptacinės zonos viduje, reakcijos į juos bus teigiamos, o jeigu stimulas yra per stiprus, reakcijos pobūdis bus neigiamas. Žmogaus sugebėjimas išlaikyti sveikatą priklauso nuo pakankamos energijos bei teigiamos reakcijos į stimulą. Žmogus suserga, jeigu reakcijos dydis viršija adaptacinės zonos ribą, arba, kada stinga energijos ar stimulas yra per stiprus.

Keturios poreikių grupės: fiziologinai poreikiai; Savimonės poreikiai; Vaidmens funkcijos poreikiai; tarpusavio priklausomybės poreikiai.

Visų šių poreikių įvertinimas ir slaugos poreikių nustatymas yra svarbus uždavinys slaugytojams, nes tik kompetentingas slaugytojas žino kokius slaugos poreikius tenkinant pacientams gali reikėti profesionalios slaugytojo pagalbos.Tam svarbu palaikyti gerus tarpasmeninius santykius tiek slaugytojams su pacientais ir jų artimaisiais, tiek pacientams su slaugytojais bei kitais neformalaus socialinio tinklo atstovais ir socialinės paramos tarnybomis. C. Roy savo slaugos modelyje daug dėmesio skiria išorinės ir vidinės aplinkos veiksniams, kurių dėka pacientai lengviau adaptuojasi visuomenėje ir tampa mačiau priklausomi.

  • MS PowerPoint 453 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (665 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistė
  • C roy adapcinis slaugymo modelis
    10 - 4 balsai (-ų)
C roy adapcinis slaugymo modelis. (2014 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/c-roy-adapcinis-slaugymo-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:32
×