CAD – Computer Adid Design ir Computer Adid Manufacturing konspektas


Įvadas. Projektavimas kaip kūrybinis procesas. Dizaino procesas ir vaidmuo CAD. Projektavimo dokumentacija. D projektavimo technologija. Taškinė kompiuterinė grafika. D grafika. Koordinatės CAD sistemoje. Geometrinio kūno kūrimas naudojant parametrines projekcijas. Parametrinis sukinys. Antrojo laipsnio parametrinės projekcijos. Junginiai ir gaminio struktūra. Projektavimo kryptys. Projektavimo koncepcija. Technologinių konstrukcinių parametrų patikra. Cnc staklės ( cam ). CNC programos ir jų taikymas. Detalės apdirbimo kelio sudarymas ( CAM ). Gaminių pjovimas nemechaniniu būdu.


Prieš 300 metų, Gasparo Monžo (Gaspard Monge) dėka, prasidėjo braižyba. Jis sugalvojo erdvinius kūnus pavaizduoti projekciniu ir pjūvių metodu.

Projektavimas – procesas, kuriame užduota gaminio funkcija realizuojama konkrečia konstrukcija, kuri dažniausiai būna mišri.

Techninės kūrybos procesas projektavimo metu vadinamas euristiniu procesu, kurio metu užduotas uždavinys yra išsprendžiamas. Jis neturi taisyklių, apibrėžiančių jo veikimą, yra subjektyvus ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus.

Išsilavinimas – žinių ir gebėjimų visuma, sukurianti veikimo taisykles, dažniausiai veikianti neigiamo apribojimo principu.

Vaizduotė – asmeninis žmogaus gebėjimas sukurti vidinius neegzistuojančių objektų vaizdinius ir nustatyti jų ryšius. Ji susijusi su technine intuicija. Tai gebėjimas rasti tinkamą sprendimą nežinant pakankamai duomenų.

Intelektas – vidinis žmogaus gebėjimas spręsti abstrakčius uždavinius taikant turimas žinias. Jis susijęs su žmogaus atmintimi ir ypač au aukščiausia jos forma.

šokoladPasaulėžiūra – žinių ir nuomonių sistema apie mus supančius procesus ir objektus.

Bet koks automatizuotas projektavimas yra vykdomas naudojant skaičiavomo techniką. Pirmi skaičiavimai buvo skirti tik parametrų algebriniam skaičiavimui.

Univac – mygtukais valdomos mašinos; Algon, Fortrans programavimo kalbos. Vėliau pradėta naudoti S1, Pascal, Visual Basic.

IBM/360 – 1966 mikroschemos (jų buvo daug), pirma valdoma komandomis OS/360.

PDP/11 (Workstation), 1976m. įrenginiai, grafinės dalies įvedimas ir išvedimas; nebuvo programinės įrangos, pelės.

1977 – IBM PC – personalinis kompiuteris; procesorius 4004 tilpo vienoje mikroschemoje, dirbo be aušinimo.

Kūryba – tai toks procesas, kai yra sukuriamas prieš tai neegzistavęs objektas naudojant žmogaus vidinius vaizdus.

Žmogaus kūryba priklauso nuo aplinkos ir išorinio ar vidinio komforto. Yra prigimtiniai arba įgyti asmeniniai

Tam tikras dalykas yra amžius nuo kurio priklauso projektavimo proccesas. Projektuotojai turi būti kuo ilgiau imlū naujovėms.

Intelektas – tai sugebėjimas taikyti žinias, suvokti abstrakčius dalykus ir sugebėti kurti jų derinius.

Abstraktūs dalykai gali neturėti realaus atvaizdo arba objekto, tačiau jie yra objektyvūs, nes dažniausiai aprašo sąveiką tarp objektų.

Operatyvinė atmintis – tai tokia atmintis, kuri įsimena ką žmogus jaučia, mato ir užuodžia. Ji yra trumpalaikė ir būna nuo vienos dienos iki savaitės.

Asociatyvinė atmintis – tai tokia atmintis, kuri įvykus, objektus ir pasirodymo laiką sieja vieną su kitais. Tokios atminties saugojimo laikas yra nuo 1 metų iki 4-5 metų. Į šią atmintį nepatenka tiesiogiai ir riekia įdėti pastangų, kad informacija būtų išsaugota. Norint panaikinti šią atmintį reikia nustoti dirbiti intelektualinį darbą, nes darbas šią atmintį skatina ir stiprina.

Sisteminė atmintis – tai atmintis, kurią atsimename kaip viso vaizdo sistemą. Ši atmintis ilgaamžiškiausia ir išlieka iki pat mirties. Atmintis priklauso nuo žmogaus asmenybės: intelekto lygio, interesų, prigimties.

Išsilavinimas – tai žinių ir kompetencijų visuma apimanti apibrėžtų sritį, sudaranti neigiamų taisyklių sistemą ir leidžianti priimti reikalingus sprendimus.

Pasaulėžiūra – tai įgyta vertybė žmogaus sistema vertinanti rūšiuojanti įvykius, objektus ir poelgius pagal vertę.

Techninė intuicija – tai individualus gebėjimas priitmi teisingą sprendimą, net ir neturint pilnos informacijos apie objektą ar reiškinį.

Šiandieninėje praktikoje inžinierių darbas turi įtakos mūsų gyvenimų aspektuose. Objektais, kuriais mes naudojamės, yra tiesioginiai inžinerinės veiklos sukurti produktai: pastatai ir įranga, transporto priemonės ir kiti.

Mūsų maistas yra užaugintas ir apdorotas inžinierių sukurtais įrengimais.. Taip pat sukurti išradimai rišti knygas, taip pat kuriami įvairūs įrengimai gydymo įstaigoms.

  • Microsoft Word 1163 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (6106 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • CAD – Computer Adid Design ir Computer Adid Manufacturing konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
CAD – Computer Adid Design ir Computer Adid Manufacturing konspektas. (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/cad-computer-adid-design-ir-computer-adid-manufacturing-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 16:41
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo