Čaikovskis Lopšinė analizė


Muzikos kurinio analize. Muzikos kūrinių analizė. Piotras caikovskis lopsine. Muzikos kurinys lopsine. Idomus faktai apie lopsines. Caikovskis kuriny. Muzikos kūrinio analizė. Muzikinio kurinio aprasas. Muzikos kuriniu analizes. Muzikos kurinio analze.

P. Čaikovskis ‘‘lopšinė“

Piotro Iljičiaus Čaikovskio kūrinys ,,Lopšinė“ (Op. 16 no.1), yra vienas iš tų palyginti retų kūrinių, už kuriuos visų pirma norėtųsi nuoširdžiai padėkoti. Jie ne tik duoda mums daug įdomių kūrybinių faktų ir vertingų žinių apie Čaikovskio gyvenimo darbus, bet ir įgalina giliau įsijausti į jo sukurto pasaulio mįslę ir įprasminti tai, ką mes patys patyrę, besigrožėdami jo kūriniais. Ir todėl, man atrodo, šis kūrinys ne tik sudomins tikrojo meno muzikos mėgėjus, bet paskatins ir mus, visus tuos, kuriems Čaikovskio muzika yra įdomi ir artima, iš naujo įsigilinti į jo kūrinius ir dar atidžiau įvertinti tai, ką mums yra davęs šis vienintelis savo rūšies kompozitorius. Šioje trumpoje analizėje aš ketinu pažymėti vien tas mintis, kurios ypatingai svarbios Čaikovskio kūriniui (ir kūrybai) nušviesti.

P. Čaikovskis tituluojamas kaip vienas didžiausių XIX a. rusų kompozitorių, išsiskiriančiu romantizmo laikotarpio puoselėjimu, ypatingu talentu ir dideliu meistriškumu. Nepaprastai giliai, visapusiškai, plačiai ir su didelia galia parodęs muzikoje savo laikotarpio gyvenimo ir išyvenimo vaizdus, atitinkančius to meto epochos žmonių pasaulėvaizdį, perteikęs būdingą jų jausmų, minčių, nuotaikų pasaulį.

Tarp rusijos kompozitorių nerasime nė vieno populiaresnio kompozitoriaus, kurio muziką taip tausotų, mylėtų ir brangintų žmonės, kaip P. Čaikovskio. Viso to priežastis esti pačiame kompozitoriaus muzikos rūšyje, pobūdyje. Ji nepaprastai melodinga, nuoširdi, jaudinanti, emocinga, temperamentinga, išraiškinga. Kiekvienas klausytojas, klausydamasis šios muzikos neretai atranda patys save, randa kažką artimo, brangaus, šilto. Už ypatingo sugebėjimo, jausmus ir mintis išreikšti muzika, artima visiems žmonėms, slypi neaprėpiamo dydžio P. Čaikovskio meninė galia.

P. Čaikovskis kūrė romatizmo laikotarpiu, todėl be galo mėgo romansus ir juos kūrė visais gyvenimo laikotarpiais. Romansuose kompozitorius įkūnijo žmogaus vidinius išgyvenimus, vidinę ekspresiją, vidinę kuliminaciją, atskleidė sudėtingą, subtilią, jaudinančią dvasinę patirtį. Su dideliu jausmingumu P. Čaikovskis romansuose atskleidė žmogaus jausmus, perteikdamas juos taip betarpiškai, jog atrodytų, kad kompozitorius pasakoja savo išgyvenimus, potyrius.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1008 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Čaikovskis Lopšinė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Čaikovskis Lopšinė analizė. (2012 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/caikovskis-lopsine-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 13:18
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!