Carex acuta referatas


Carex acuta. Įžanga. Carex acuta – lieknoji viksva. Naudotos literatūros sarašas. Priedas. Iliustracija. Cicuta virosa. Nuokana – cicuta. Cicuta virosa – nuodingoji nuokana. Naudotos literatūros sarašas.

Daugiamečiai, vienanamiai, rečiau dvinamiai, žoliniai augalai su trumpais arba ilgais, šliaužiančiais šakniastiebiais (iš kurių išauga lapiniai ir stiebiniai antžeminiai ūgliai. Stiebai stambūs, dėl mažų, į viršų nukreiptų dygliukų šiurkštūs, paprastai tribriauniai, kartais apvalūs, dažniausiai nešakoti, rečiau šakoti, dažniau ar rečiau lapuoti, su uždaromis lakštėtomis arba belakštėmis (tada žvyniškomis, ne žaliomis) makštimis pamate. Lapai linijiški, retai siūliški ar lancetiški, šiurkščiais kraštais, pliki, rečiau plaukuoti. Žiedai vienalyčiai, beveik išimtinai vienanamiai, sukrauti varpose, išsidėstę pažiedinių žvynelių pažastyse. Kuokeliniai žiedai be apyžiedžio, o piestelinių žiedų apyžiedžio žvyneliai tarpusavyje suaugę į maišelį, supantį mezginę ir vėliau iš mezginės išaugusį vaisių. Varputes sudaro arba tik kuokeliniai, arba tik piestelinai žiedai, arba jos mišrios. Varputės paprastai savo ruožtu susibūrusios į sudėtinius žiedynus: kekes, varpas, šluoteles ar galvutes. Žiedynlapiai, kurių pažastyse yra varputės, dažnai panašūs į stiebinius lapus. Vaisius – tribriaunis, suplotas arba abipusiai iškilas, bekotis ar kokuotas riešutėlis, kartais su šerišku arba spyglišku ašiniu priedeliu pamate.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 2083 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2320 žodžiai)
  • Vilija
  • Carex acuta referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Carex acuta referatas. (2012 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/carex-acuta-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:31
×