Cd dvd bd hddvd technologijos


Cd. Cd-rom. Cd-r. Cd-rw. Dvd. Dvd diskų struktūriniai tipai. Dvd-ram. Dvd-rom. Dvd-r. Dvd+r. Dvd-rw. Dvd+rw. Hd dvd. Blu- ray disc. Naujausios optinės technologijos. Lyginamoji analizė. Literatūra.

Optiniai informacijos kaupikliai atsirado prieš dvidešimt keturis metus. 1981 metais firma „Sony“ šią technologiją naudojo stereofoniniams įrašams, buvo sukurtas pirmasis diskų audio grotuvas. Greitai jos pėdomis pasekė „Philips“ firmos produkcija. „Philips“, kaip ir „Sony“, buvo viena iš pagrindinių šios technologijos kūrėjų. Pagrindinė varomoji jėga kuriant kompaktinius diskus buvo garso įrašų industrija. Kompaktinių diskų CD technologija dar ir dabar neturi sau lygių konkurentų muzikos pramonėje. Kompiuterių pramonėje kompaktiniai diskai pradėti naudoti žymiai vėliau. Ir kompiuterių ir kompaktinių diskų naudojimas vis plečiasi, taip pat plečiasi ir informacijos kiekis, kurį reikia talpinti. Esant tokiai situacijai, elektronikos gamintojai iš anksto pradėjo kurti sekančios kartos optinius informacijos kaupiklius. Jų tikslas- padidinti disko talpą iki tokio lygio, ad vienoje jo pusėje tilptų aukštos kokybės skaitmeninis filmas. Dauguma žmonių žino, kad DVD diskų talpa gerokai pranoksta CD diskus, tačiau ar jie yra geresni nei CD ir kokie diskai šiuo metu yra patys geriausi?

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 86 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3146 žodžiai)
  • Paula
  • Cd dvd bd hddvd technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Cd dvd bd hddvd technologijos. (2013 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/cd-dvd-bd-hddvd-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:15
×