Čekiai tarptautiniuose atsiskaitymuose


Įvadas. Tarptautiniai atsiskaitymai. Vekselis. Tarptautiniai mokėjimo pavedimai. Čekiai. Čekio sudarymas ir forma. Čekio perdavimas. Čekio pateikimas ir apmokėjimas. Skiriamieji ir atsiskaitomieji čekiai. Reikalavimai neapmokėjus čekio. Čekių vaidmuo visuomenės gyvenime. Išvados. Literatūros sąrašas.

Komerciniai bankai tradiciškai užima pirmaujančią vietą piniginių atsiskaitymų organizavimo procese. Bankas yra ne tik pinigų surinkėjas ir atsiskaitymų tarpininkas, bet ir atsakingas konsultantas atsiskaitymų klausimais. Čekiai kaip viena iš bankų teikiamų paslaugų, gali suteikti vartotojui galimybę rinktis, kaip jam patogiau atsiskaityti už paslaugas ir, galbūt, nulemti, kokį banką pasirinkti. O pasirinkimo galimybė – tai vienas iš modernios visuomenės požymių. Nors atsiskaitymas grynaisiais pinigais užima didžiausią dalį visų atsiskaitymų, atsiskaitymai negrynaisiais pinigais kiekvienais metais auga.

Darbo tikslas – apžvelgti čekių atsiskaitymuose taisykles ir nustatyti dabartinę tokių atsiskaitymų didėjimo ar mažėjimo tendenciją.

Darbo uždaviniai:

1. Nustatyti Lietuvos bankų teikiamų čekių atsiskaitymuose paslaugų įvairovę.

2. Įvertinti atsiskaitymų čekiais privalumus ir trūkumus.

3. Numatyti čekių, kaip atsiskaitymų priemonės, plėtros galimybes.

4. Įvertinti čekių apskaitos įmonėse pliusus ar minusus.

5. Nustatyti atsiskaitymų čekiais augimo arba mažėjimo tendencijas.

Tyrimo metodai: mokslinės bei publicistinės literatūros apžvalga, Lietuvos komercinių bankų duomenų analizė, lyginimas. Lietuvos banko statistinių duomenų apžvalga. Antriniai duomenys.

  • Microsoft Word 541 KB
  • 2014 m.
  • 29 puslapiai (7733 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Čekiai tarptautiniuose atsiskaitymuose
    10 - 4 balsai (-ų)
Čekiai tarptautiniuose atsiskaitymuose. (2014 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/cekiai-tarptautiniuose-atsiskaitymuose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 16:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo