Čekijos apskaitos sistema


Trumpas Čekijos pristatymas. Politinė – ekonominė sistema verslo – vyriausybės tarpusavio santykiai. Apskaitos reglamentavimas. Verslo organizacijų tipai. Uždaroji akcinė bendrovė (S. R. OAkcinė bendrovė (A. SŪkinė bendrija (V. O. SFilialas / atstovybė (pobočkaČekijos pramonės struktūra. Infliacija. Teisinė sistema. Įmonių finansavimo sistema įmonių finansavimo modelis. Čekijoje yra dvi vertybinių popierių biržos. Apskaitos profesija paplitimas, nepriklausomumo laipsnis, apskaitininkų vaidmuo, profesijos reglamentavimas. Apskaitą vesti gali tik apskaitos vienetai kaip. Kiti veiksniai istoriniai įvykiai, apskaitos eksportavimas (profesija, kolonializmas, istorija), apskaitos importavimas. Apskaitos reglamentavimas įstatymai, norminiai aktai, sąskaitų planas, standartai, atitikimas IAS/IFRS ir kt. Literatūros sąrašas.

Visi atestuoti apskaitininkai kviečiami dalyvauti Čekijos Atestuotų apskaitininkų rūmų veikloje. Ši įstaiga asocijuotas specialistai turintis sertifikatus nė vienai iš trijų laipsnių sertifikavimo sistemos. Pagrindinis tikslas atestuotų apskaitininkų rūmų yra prisidėti prie plėtros ir tobulinimo apskaitos profesijai Čekijoje, įgyvendinant apskaitos profesionalų sertifikavimo sistemą, suteikiant nuolatinį profesinį išsilavinimą auditorių, išduodant Etikos kodeksą ir kitus standartus, reguliuojančius profesiją. Specialistai yra prižiūrimi ar laikosi standartų, bendradarbiauja apskaitos profesijų plėtros ir apskaitos metodikos srityje ir teisės aktų nuostatus apskaitos profesijos įtvirtinimui su kitomis profesinėmis organizacijomis ir mokyklomis tiek dvišaliu ir taikymo sritį veikloje su Nacionalinės apskaitos valdyba.

Apskaitos profesija yra paplitusi gan plačiai, Prahoje yra gausybė įmonių ir pavienių apskaitininkų, kurie turi šios profesijos išsilavinimą. Čekijoje dirbančių pagal apskaitininko profesija yra apie 250 tūkst. Žmonių. Iš jų tik 9300 turi adaptuotą sertifikatą ir pilnai sertifikuoti yra tik 4326 apskaitininkai, kurie gali teisėtai užsiimti savo veikla. Nepriklausomas apskaitininkas Čekijos Respublikoje yra atsakingas už apskaitos operacijų vedimą, kasą, banko ir finansinių ataskaitų rengimą, mokėjimus ir pavedimus. Apskaitininkai užima svarbią rolę tiek valstybės valdyme, tiek kiekvienos įmonės ar įstaigos gyvenime.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2290 žodžiai)
  • Universitetas
  • Peleda
  • Čekijos apskaitos sistema
    10 - 9 balsai (-ų)
Čekijos apskaitos sistema. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/cekijos-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:58
×