Čekijos valstybės vietos savivaldos sistemos analizė


Čekijos valstybės vietos savivaldos sistemos analizė. Planas. Administracinis Čekijos Respublikos suskirstymas. Vietos valdžios sistema. Vietinė demokratija ir administracija. Institucijų tarpusavio sąryšiai. Vietos valdžios priežiūra ir kontrolė. Savivaldybės yra atsakingos už šias sritis. Vietiniai finansai ir vadyba. Apibendrinimas. Naudota literatūra.

Savivaldybės taryba Savivaldybės komitetas Meras Regioninis surinkimas Regioninis komitetas Prezidentas.

Vietinės savivaldybės, regiono savivalda yra pavedama atstovauti kaip reprezentatyvinis vietos organas vietinėms, regioninėms taryboms (savivaldybėms), kurios yra renkamos kas ketverius metus vietinių gyventojų. Jie yra aukščiausi sprendimų priėmimo vietinės vyriausybės organai, kurie yra jos nepriklausomų įgaliojimų sferoje. Tarybų nariai yra išrenkami pagal tiesioginius, lygius ir slaptus rinkimus su slaptų biuletenių balsavimu, naudojant proporcingą rinkimų sistemą.

Vietinė administracija tarnauja kaip vykdomasis vietos valdžios organas.  Vietiniai rinkimai yra pliuralistiniai. Reprezentavimo ir municipalinio dalyvavimo teritoriniame valdyme formos ir teisės yra išdėstytos pagal įstatymą.

Pagal įstatymą savivaldybė ir jos sritis yra teritorinė savivaldančioji gyventojų bendruomenė, vieša korporacija, kuri turi savą turtą. Vietos valdžios sistema Čekijoje yra dualistinė. Savivaldybės gauna finansinę paramą iš valstybės deleguotoms funkcijoms atlikti.

Egzistuoja kelios koordinacinės priemonės , kad butų galima gauti būtiną dvipusę komunikaciją ir informacijos srautus tarp centrinės valstybinės administracijos ir teritorinių savivaldančiųjų valdžios organų: Reguliarūs susitikimai ir konsultacijos tarp centrinės vyriausybės atstovų ir visų vietos valdžios lygmenų atstovų.

Priežiūra ir vietinės vyriausybės kontrolė yra atliekama pagal teisines bazės.

  • MS PowerPoint 2698 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nykstukas
  • Čekijos valstybės vietos savivaldos sistemos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Čekijos valstybės vietos savivaldos sistemos analizė. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/cekijos-valstybes-vietos-savivaldos-sistemos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:22
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo