Čekijos vietos savivaldos sistemos analizė


Administracinis Čekijos Respublikos suskirstymas. Vietos valdžios sistema. Savivaldybės taryba. Savivaldybės komitetas. Savivaldybės tarybos , savivaldybės komiteto ir mero kompetencijos. Regioninis surinkimas. Regioninis komitetas. Regioninio susirinkimo , kitaip asamblėjos , regioninio komiteto ir regioninio komiteto prezidento kompetencijos. Vietinė demokratija. Institucijų tarpusavio sąryšiai. Vietos valdžios priežiūra ir kontrolė. Jo savas kompetencijas , kurios yra. Vietinės pareigos. Savivaldybės yra atsakingos ypač už šias sritis. Vietiniai finansai ir vadyba.

Mūsų darbo tikslas - Čekijos vietos savivaldos sistemos analizė. Kadangi pasirinkome tokią šalį, apie kurią turime mažai žinių, noriai ieškosime informacijos, įvairiais būdais rasim atsakymus į mums rūpimus klausimus. Darbe stengsimės išnagrinėti kas yra Čekijos teisės aktai, vietos valdžios sistema, vietos valdžios institucijų patiriamos problemos ir politinės vietos valdžios sistemos aktualijas. Išsikėlėme tokias problemas – Kokia yra vietos valdžios sistema? Kaip renkamas meras, institucijos ir administracija? Rinkimų principai ir funkcijos. Kokie yra institucijų tarpusavio sąryšiai?

Savivaldybės taryba (zastupitelstvo obce) yra savivaldybės aptarimo asamblėja ir yra sudaryta iš narių, išrinktų tiesioginės visuotinės rinkimų teisės ketverių metų trukmei. Ji taip pat skiria ir savivaldybės komiteto narius.

Savivaldybės komitetas (rada obce), yra vykdomasis kūnas savivaldybėje ir yra sudarytas iš narių, išrinktų iš savivaldybės ketverių metų trukmės tarybos vidaus. Meras ir vicemerai yra taip pat nariai komiteto, kuris gali suformuoti specifines komisijas, tokias kaip finansų komisija, kultūros komisija ir komisija mažumoms.

Meras mažesnėms savivaldybėms ar miestams ir didesniems miestams yra renkamas iš savivaldybės ketverių metų įgaliojimo tarybos vidaus. Jis ar ji vadovauja savivaldybės komitetui ir administracijai, ir atstovauja savivaldybei. Savivaldybėse su mažiau kaip penkiolika savivaldybės tarybos narių, vykdomoji valdžia yra garantuota mero.

Regioninis surinkimas, kitaip regioninė asamblėja yra regiono patariamoji institucija, ir yra sudaryta iš narių, kurie yra renkami remiantis tiesiogine visuotine rinkimų teise ketverių metų kadencijai . Ji kontroliuoja regioninį biudžetą ir subsidijas , suteiktas savivaldybės . Ji taip pat gali pateikti teisės aktų projektus nacionaliniams Deputatų rūmams.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 388 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1333 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nykstukas
  • Čekijos vietos savivaldos sistemos analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Čekijos vietos savivaldos sistemos analizė. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/cekijos-vietos-savivaldos-sistemos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 18:54
×