Celiulitas, depiliacija


Tinklinis jungiamasis audinys. Purusis jungiamasis audinys. Glaudusis jungiamasis audinys. Riebalinis audinys. Adipocitai. Lipolizė. Lipogenezė. Vyrai ir mot. Celiulitas. Hipodinamija. Gydymas. Simptomai. Pirmoji celiulito stadija. Antroji celiulito stadija. Trečiojoje stadijoje. Ketvirtoji stadija. Telasoterapija. Ozono terapija. Mezoterapija. Vakuuminis masažas. Elektrostimuliacija. Mikrobangų terapija. Naudojant elektroterapiją. Ultragarsas. Depiliacija. Bioepiliacija. Vibroepiliacija. Elektroepiliacija. Hipertrikozė.

Tinklinis jungiamasis audinys – taip vadinamas todėl, kad sudarytas iš jungiamojo audinio skaidulų tinklo. Šis audinys pasižymi tokiomis savybėmis: Priima ir kaupia skysčius; Jame susidaro antikūnai, kovojantys su kenksmingais mikroorganizmais; Atstato ir pašalina organines medžiagas. Purusis jungiamasis audinys – gaubia organus ir audinius. Jis turi nedaug skaidulų, tačiau daug ląstelių. Jungiamajame audinyje skiriamos kolageninės ir elastinės skaidulos. Tarp jo – pirmiausia kolageninių skaidulų – išsidėsčiusios įvairios jungiamojo audinio ląstelių formos. Dideli ne ląstelėse esančio vandens kiekiai susikaupia jungiamojo audinio tarpuose, todėl purusis jungiamasis audinys yra labai svarbus kūnui kaupiant vandenį. Pasak S. Vasiliauskienės (2004), ši puiki jungiamojo audinio funkcija, deja, prisideda prie celiulito atsiradimo. Glaudusis jungiamasis audinys – sudarytas tiek iš ypatingai glaudžių, lygiagrečiai išsidėsčiusių kolageninių skaidulų pluoštų, kurie sudaro standžiuosius raiščius ir sausgysles, tiek iš elastinių skaidulų, kurių yra lanksčiuose raiščiuose. Riebalinis audinys – sudarytas iš riebalinių ląstelių, vadinamų lipocitų arba adipocitų ir tinklinių skaidulų. Adipocitai – tai sferinės formos ląstelės, pripildytos lipidų, vadinamųjų trigliceridų. Liekni žmonės turi apie 15 milijardų adipocitų, o stambūs, aptukę – iki 80 milijardų.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (1691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Airida
  • Celiulitas, depiliacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Celiulitas, depiliacija. (2014 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/celiulitas-depiliacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 22:12
×