Centrinė Italija


Italija – pietų europos valstybė, siekianti priešistorės laikus. Šalį juosia apeninų kalnai, su daugybe upių ir upelių, žaliuojančių slėnių. Juose keliautojo dėmesį patraukia unikalia architektūra išsiskiriantys statiniai su įvairių formų saulėje spindinčiais šlaitiniais stogais, nedideliais langais, skendintys gėlėse, apsupti sodų, kuriuose ganosi kaimenės ožkų ar avių. Kalnų viršūnėse daug kur galima pamatyti didžiulius kryžius. Jie įspūdingiausiai atrodo apšviesti naktį.

Keliaujant smagu stebėti besikeičiančius vaizdus – o jų tiek daug – ir kiekvienas kažkuo savitas, skirtingas. Kalnų keliai veda į mažus miestelius ir kaimus. Atėjus žiemai, pasiekti atokesnes vietas būna sudėtinga, nes kalnuose dažnai sninga. Centrinė italija gali pasidžiaugti geromis oro sąlygomis – ten nebūna didelių šalčių. Net ir spalio mėnesį dieną temperatūra siekia +26, o lapkritį – apie 20 laipsnių celsijaus.

Centrinėje italijoje ypač populiaru valgyti makaronus keletą kartų per dieną. Visada ant pietų ar vakarienės stalo puikuojasi raudonas arba baltas vietos gamintojų vynas. Priešingai negu pietinėje italijoje, jos centrinėje dalyje picos nėra populiarios. Tačiau jų paskanauti galima ir čia, užsukus į pakelės piceriją ar užkandinę.

žmonės italijoje paslaugūs ir draugiški. Tačiau susikalbėti su jais ne visada taip paprasta. Italai nėra labai gabūs užsienio kalboms, todėl užsieniečiams, nemokantiems italų kalbos, būna sunku. Italai niekada žodžio kišenėje neiešasyžius (assisi) yra įsikūręs umbrijos vyskupijoje, kalnuotoje vietovėje, ant vakarinės subasio kalno (424 metrai viš jūros lygio) atšakos.

Tai viduramžių miestas, išlaikęs savo istoriškumą per amžius. Jį saugo didžiulės penkių kilometrų ilgio gynybinės sienos. Šiame garsiame mieste yra palaidotas šv. Pranciškus.

Namai pastatyti ant žemės pylimų , o tarp jų – viduryje stūksanti tvirtovė. Architektai asyžiui suteikė puikią išvaizdą – gatvės, namai yra būdingi viduramžių miestams, statytiems ant šlaitų.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (604 žodžiai)
  • Centrinė Italija
    8 - 2 balsai (-ų)
Centrinė Italija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrine-italija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:36
×