Centrinė nervų sistema projektas (2)


Centrinė nervų sistema. Faktai apie CNS. Centrinė nervų sistema. Nugaros smegenys. Galvos smegenys. Pailgosios smegenys. Užpakalinės smegenys. Vidurinės smegenys. Tarpinės smegenys. Galinės smegenys. Hipokampus. Hipokampo kompleksą sudaro. Nervų sistemos raida paauglystėje. Persitreniravimas. Klausimai. Šaltiniai.


CNS susideda iš smegenų ir nugaros smegenų.  Smegenys yra sudėtingiausias organas organizme ir naudojama 20 proc. Viso deguonies, kurį kvėpuojame.  Smegenys susideda iš maždaug 100 mlrd. Neuronų, kurių kiekvienas susijęs su dar daugiau tūkstančių.  Smegenys gali būti suskirstytos į keturias pagrindines skiltis: laikinąją, parietalinę, pakaušinę ir priekinę.

Pailgosios smegenys prasideda virš nugaros smegenų, ties kaukolės pamatu. Pailgosios smegenys lemia tokių svarbių funkcijų, kaip, kvėpavimas, kraujo apykaita, virškinimas, kosėjimas, vėmimas ir kitas svarbias gyvybines funkcijas.

Užpakalinės smegenis sudaro tiltas ir smegenėlės. Tilto branduoliai reguliuoja ašarojimą, seilėtakį, mirksėjimą ir kramtymą. Kiek intensyviau smegenėlės bręsta prieš prasidedant lytiniam brendimui, kai formuojasi sudėtingi judesiai. Smegenėlės reguliuoja skersaruožių ir lygiųjų raumenų veiklą. Kai atliekami kokie nors judesiai, į jas iš visų kūno dalių ateina nerviniai impulsai. Jos dalyvauja valingų judesių ir atskirų raumenų veikloje.

Vidurinės smegenys sudarytos iš dviejų smegenų kojyčių ir keturkalnio. Vidurinių smegenų pjūvyje matomas tamsesnis sluoksnis, kuris dalyvauja formuojant rijimo refleksus, koordinuojant smulkiąją rankų pirštų motoriką.

Tarpinės smegenys yra vidurinių smegenų priekyje, iš viršaus uždengtos galinių smegenų pusrutulių. Joms priklauso gumburas ir užgumburis. Pagumburis atlieka termoreguliacija, valdo šilumos gamybą ir šalimą, reguliuoja vandens ir elektrolitų pusiausvyrą, reguliuoja troškulį, tvarko apetitą ir valgymą, dalyvauja reprodukcijoje. Generuoja paros ritmą.

  • MS PowerPoint 1306 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (759 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Centrinė nervų sistema projektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Centrinė nervų sistema projektas (2). (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrine-nervu-sistema-projektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 23:39
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo