Centrinės kredito unijos veikla


Įvadas. Lietuvos centrinė kredito unija. Lcku struktūra. Lietuvos centrinės kredito unijos veikla. LCKU atstovauja narių interesams susijusiose organizacijose. LCKU finansinės paslaugos. Kredito unijų finansinės veiklos vertinimo skyriaus funkcijos. Nefinansinės Lietuvos centrinės kredito unijos paslaugos. Anketinis tyrimas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – Surinkti kuo daugiau informacijos apie Centrinę kredito uniją bei jos veiklą. Įvertinti, ką žmonės žino apie Centrinės kredito unijos veiklą.

Praktinė dalis. Tai atlikta apklausa 76 respondentų, kad sužinoti, ką žmonės žino apie Centrinės kredito unijos veiklą.

Sutelkia visus LKU sistemos išteklius, užtikrina kredito unijų saugumą, konkurencingumą bei stabilumą.

Lietuvos Centrinės Kredito Unijos pagrindinės vertybės:

Lyderystė (Siekia būti finansinių įžvalgų, demokratiško valdymo, paslaugų teikimo, kokybės ir pažangių sprendimų lyderiais visoms kredito unijoms ir kitiems rinkos dalyviams).

Kompetencija ir profesionalumas (Stiprina savo gebėjimus, įgūdžius ir žinias, semdamiesi iš geriausių kredito unijų veiklos pavyzdžių ir patirčių vietinėje bei tarptautinėje erdvėje).

Reputacija (Priimdami sprendimus vadovaujasi patvirtintais etikos, atvirumo ir skaidrumo principais).

Tobulėjimas ir pagarba(Tobulėja kurdami ir įgyvendindami pažangias ir naudingas idėjas kredito unijoms ir bendruomenei).

Atsakomybė (Prisiima atsakomybę nuosekliai plėtodami veiklą nariams, darbuotojams, bendruomenei).

Lygiateisiškumas ir teisingumas (Siekia geriausių rezultatų remdamiesi Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos priimtais įstatymais bei teisės aktais. LCKU sistemoje visi nariai yra lygūs bei turi vienodas teises naudotis teikiamomis paslaugomis, nepriklausomai nuo regiono, klientų skaičiaus, turto ir kitų rodiklių).

Bendruomeniškumas (Plėtoja komandinį darbą, partnerystę ir bendravimą tarp kredito unijų, kooperatyvų, bendruomenių ir kitų organizacijų bei institucijų. Padeda bendruomenėms stiprinti gyvenimo kokybę).

LCKU valdymo organus ketverių metų kadencijai renka kredito unijų atstovai per visuotinį narių susirinkimą. Tuomet renkami LCKU valdybos, stebėtojų tarybos, vidaus audito tarnybos, stabilizacijos fondo komisijos nariai.

Konsultuoja kredito unijas ir jų asociacijas dėl laisvų lėšų panaudojimo, finansinės analizės, ataskaitų valdžios institucijoms ir kt.

Nustato LCKU narėms dokumentų tvarkymo formas ir taisykles, prižiūri informacines sistemas, standartizuoja finansines ataskaitas.

Organizuojami specializuoti seminarai apie kredito unijų buhalterinės apskaitą, finansinius produktus, pradedančios kredito unijos rinkodarą, strateginį planavimą ir biudžeto sudarymą, informacinę sistemą, informacijos valdymą kredito unijoje.

Organizuojami seminarai kredito unijų darbuotojams apie kooperatinę bankininkystę, teikiama metodinė pagalba kredito unijoms.

Apklausa siekta išsiaiškinti kiek žmonės žino apie Centrinę kredito uniją bei jos veiklą. Tuo pačiu, buvo norima sužinoti kaip tie patys respondentai vertina LCKU veiklą. Anketa anoniminė. Anketa suprogramuota virtualiai ir pildoma internetinėje erdvėje.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 397 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2163 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Centrinės kredito unijos veikla
    10 - 5 balsai (-ų)
Centrinės kredito unijos veikla. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrines-kredito-unijos-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:22
×