Centrinio banko pinigų politika, jos įgyvendinimo principai ir priemonės


Įvadas. Centrinio banko sąvokos aiškinimas. Centrinio banko funkcijos. Centrinių bankų savarankiškumas. Jo esmė ir vaidmuo. Monetarinės politikos samprata. Monetarinės politikos priemonės. Diskonto norma. Atviros rinkos operacijos. Atsargų normos reglamentavimas. Monetarinės politikos įgyvendinimas. Monetarinė politika Lietuvoje. Išvados. Naudota literatūra. Priedas. Pagrindinių sąvokų žodynėlis.


Šiame darbe atskleisiu monetarinės (pinigų) politikos priemones, jos įgyvendinimo principus. Plačiau paaiškinsiu jos esmę.

Centrinio banko pagrindinė funkcija yra emisija ir pinigų pasiūlos kontroliavimas

Monetarinės politikos priemonės yra trys: diskonto norma, atvirosios rinkos operacijos ir privaloma rezervo norma

Monetarinės politikos ribotumai yra ciklinis simetriškumas, pinigų apyvartos greičio pokyčiai ir abejojama, ar MP gali stipriai veikti investicijas

Atvirosios rinkos operacijos, kaip svarbiausia pinigų kontrolės priemonė, yra CB vertybinių popierių pirkimai ir pardavimai finansų rinkose. Kai CB perka VP atviroje rinkoje, komercinių bankų atsargos didėja, bankai savo perteklines atsargas skolina ir pinigų pasiūla didėja, ir atvirkščiai.

Atsargų normos reglamentavimas yra minimalus grynųjų pinigų kiekis, kurį kaip būtinas atsargas nustato centrinis bankas.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3071 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Centrinio banko pinigų politika, jos įgyvendinimo principai ir priemonės
    10 - 3 balsai (-ų)
Centrinio banko pinigų politika, jos įgyvendinimo principai ir priemonės. (2017 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrinio-banko-pinigu-politika-jos-igyvendinimo-principai-ir-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:46
×