Centrinio banko veikla Funkcijos ir principai


Įvadas. Centrinio banko esmė ir atsiradimas. Centrinio banko funkcijos. Centrinio banko kūrimas ir valdymas. Kas yra indėlis? Indėlių rūšys. Centrinio banko vaidmuo, tikslo įgyvendinimas ir funkcijos. Valdymas ir struktūra. Atskaitomybė ir informavimas apie veiklą. Išvados. Literatūra.


Darbo uždavinai: apžvelgti centrinio banko ypatybes ir funkcijas; pateikti išvadas.

Lietuvos bankas, vykdydamas dabartinę pinigų politiką, savo pagrindinį tikslą įgyvendina taikydamas fiksuoto valiutos kurso strategiją, kuri yra pagrįsta dviem pagrindiniais principais: LB išleisti pinigai turi būti visiškai padengti Lietuvos banko laikomomis aukso ir užsienio valiutos atsargomis ir litais, kurie neribotu mastu turi būti keičiami į bazinę valiutą.

Tai, valstybės bankas. Vyriausybė gali savo biudžeto sąskaitos tvarkymą pavesti centriniam bankui ir apmokėti savo sąskaitas CB čekiais. Tuomet CB padėtis tampa nepatogi, nes čia susiduria šalies finansinė ir monetarinė politika. Vyriausybės paskolų ir rūšys lemia pinigų kiekio didėjimą, bet tuo pat metu stengiasi finansuoti visuomeninį sektorių.

Monetarinę politiką Vyriausybė per centrinį banką įgyvendina ir tokiomis priemonėmis:

JAKUTIS A., PETRAŠKEVIČIUS V. Ekonomikos teorijos pagrindai: vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kaunas, 1999. ISBN 9986-708-39-7.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1884 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žilvinas
  • Centrinio banko veikla Funkcijos ir principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Centrinio banko veikla Funkcijos ir principai. (2016 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrinio-banko-veikla-funkcijos-ir-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:58
×