Centrinis šildymas ir jo tiekimas


Centrinis šilumos tiekimas. Centrinis sildymas schema. Uzdara sildymo sistema. Šakotosios šilumos tiekimo tinklas. Centralizuotas šilumos tiekimas referatas. Sildymas ir silumos tiekimas kursinis. Pjezometriniai grafikai. Šilumos tiekimo sistemų klasifikavimas.. Centrinis sildymas+schema. Centralizuotas silumos tiekimas diplominis.

Energetika. Centralizuotas šilumos tiekimas, jo vystymosi istorijaįvadascentralizuotas šilumos tiekimas ir jo vystymosi istorija. Cšt privalumai. Šilumos vartotojai ir šilumos poreikiaišilumos vartotojai ir jų klasifikacija. Nuolatiniai ir sezoniniai šilumos poreikiai. Metiniai šilumos poreikiai ir jų grafikai. Šilumos tiekimo sistemos (šts)šilumos tiekimo sistemos ir jų klasifikacija. Šilumos tiekimo tinklai ir jų schemos. Uždaros ir atviros šts. Garo šts. Šilumos punktaivietiniai ir centriniai šilumos punktai bei jų įrengimai (slėgio, debito reguliatoriai, siurbliai, šilumos skaitikliai ir kt. ). Šilumokaičiai ir jų parinkimas. Šilumos punktų automatizavimas. Šilumos tiekimo reguliavimasšilumos tiekimo reguliavimo tikslas ir metodai. Centrinis šilumos tiekimo reguliavimas, esant kintamiems šilumos poreikiai. Šilumos tiekimo tinklai ir jų elementaišilumos tiekimo tinklų schemos, trasavimas, profilis ir įrengimo būdai. Vamzdynų elementai, jų skaičiavimas. Šilumos tinklų apsauga nuo korozijos. Šilumos tiekimo tinklų hidraulinis skaičiavimasšilumos tiekimo tinklų hidraulinio skaičiavimo tikslas, metodai. Šakotųjų ir žiedinių tinklų skaičiavimas. Garotiekio skaičiavimas. Šilumos tiekimo tinklų hidrauliniai režimaišilumos tinklų hidrauliniai režimai, pjezometriniai grafikai. Pastatų sistemų prijungimo prie šilumos tinklų schemos. Kintami hidrauliniai režimai. Šilumos nuostoliai tinklešilumos izoliacijos medžiagos ir konstrukcijos. Šilumos nuostolių tinkle skaičiavimas. Šilumnešio temperatūros kitimas tinkle. Šilumos tinklų eksploatacijašilumos tinklų paruošimas eksploatacijai. Šilumos tinklų priežiūra ir remontas. Centralizuotas vėsinimascentralizuoto vėsinimo taikymo privalumai, principai ir būdai. Šaldymo įrenginiai naudojami centralizuoto vėsinimo sistemose.

Centralizuotas šilumos tiekimas - tai sistema, skirta tiekti šilumą, pagamintą centralizuotoje vietoje, buitiniams ir komerciniams poreikiams tenkinti. Šiluma dažniausiai tiekiama iš kogeneracinių jėgainių, deginančių iškastinį kurą, tačiau biomasė, atliekinė pramonės įmonių, komunalinių atliekų šiluma, geoterminė ir saulės energija taip pat kartais yra naudojamos šioje sistemoje. Cšt jėgainės (ar katilinės) pasižymi aukštesniu efektyvumu ir geresne teršalų kontrole lyginant su individualiais katilais.

Vietinės šilumos vartotojų sistemos prie cšts jungiamos pagal priklausomą ir nepriklausomą schemas. Esant priklausomai jungimo schemai, šilumnešis iš cšt teka tiesiai į vartotojo šildymo, vėdinimo ir kitų sistemų įrenginius. Esminis šios sistemos trūkumas yra vartotojų sistemų tiesioginis ryšys su lauko šilumos tinklais. Dėl to vandens šilumos tiekimo tinklų hidraulinis režimas turi būti griežtai kontroliuojamas kitaip galima pažeisti vartotojų sistemas mechaniškai arba sutrikdyti jų eksploatacinį režimą. Ne mažiau svarbus šilumos tiekimo tinklų temperatūrinis režimas, kuris turi atitikti kokybinio reguliavimo grafiką. Tačiau tiksliai to padaryti negalima – negalima palaikyti reikiamos tiekimo temperatūros vienu metu visose šilumos tiekimo tinklų vietose. Tiekiamo šilumnešio temperatūra keičiama šilumos šaltinyje atsižvelgiant į lauko oro temperatūrą, tačiau šis pokytis vartotojų, esančius toliausiai nuo šilumos šaltinio, pasiekia tik po 5-8 valandų.

  • Statyba Konspektas
  • Microsoft Word 1230 KB
  • 2012 m.
  • 47 puslapiai (11506 žodžiai)
  • Donatas
  • Centrinis šildymas ir jo tiekimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Centrinis šildymas ir jo tiekimas. (2012 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrinis-sildymas-ir-jo-tiekimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:23
×