Centrinis šildymas


Centrinis šildymas. Centrinio šildymo sistema susideda iš šilumos šaltinio (katilo). Šildymo katilas - tai prietaisas, kuriuo šildomas vanduo. Radiatoriai - tai iš sekcijų sudarytas šildomasis blokas centrinio šildymo sistemoje. Tiekiamojo vamzdžio paskirtis iš katilo karštą vandenį paduoti į radiatorius ir kitus šildymo prietaisus. Šildymo sistema užpildoma nemažu kiekiu vandens. Boileris – tai bakas karštam vandeniui šildyti. Ekonomaizeris - tai prietaisas, kuriuo papildomai pašildomas vanduo. Sutartiniai ženklai. Pasirinkta centrinio šildymo sistema naudojant kietąjį kurą ir su savaimine vandens cirkuliacija. Pasirinktos šildymo sistemos pranašumai. Sistemos trūkumai. 1. Sistemą montuojant reikia išlaikyti vamzdžių nuolydžius. Galutinės išvados. Pasirinkta paprasta, patikima, laiko išbandyta sistema.

Šildymo katilas - tai prietaisas, kuriuo šildomas vanduo. Yra kūrenamų kietu kuru (anglimis, malkomis, granulėmis), skystu kuru ir dujomis. Dabar katilų didelis pasirinkimas. Katilo galingumas matuojamas kilovatais(kW). Vidutiniškai 1kW apšildo 10m2 plotą. Pvz.: 10 kW galingumo katilas apšildo 100m2 ploto namą.

Šildymo sistema užpildoma nemažu kiekiu vandens. Šylant vanduo plečiasi, atšalus- traukiasi. Padidėjus vandens kiekiui jo perteklius surenkamas išsiplėtimo inde, o atšalus vėl patenka į šildymo sistemą. Taip kompensuojamas vandens tūrių skitumas.

Boileris – tai bakas karštam vandeniui šildyti. Vanduo gali būti šildomas elektra, dujomis, vandens garais arba kitu karštu vandeniu. Vanduo, kuriuo užpilta šildymo sistema yra techninis vanduo. Jis netinka nei gerti, nei kitoms buitinėms reikmėms. Norint turėti švaraus karšto vandens, reikia turėti boilerį, kuriame karštas techninis vanduo sušildo švarų buitinį vandenį.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 1524 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (379 žodžiai)
  • Guoda
  • Centrinis šildymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Centrinis šildymas. (2014 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/centrinis-sildymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:04
×