Centrinių bankų veikla


Politologijos kursinis darbas. Įvadas. Centrinis bankas. Centrinio banko kilmė. Centrinio banko apibrėžimas. Centrinio banko mikroekonominė ir makroekonominė funkcijos. Centrinio banko veikla. Centrinių bankų-emitentų pagrindinės veiklos funkcijos. Centrinio banko funkcijos. Centrinio banko įprastinės funkcijos. Lietuvos centrinis bankas. Lietuvos banko pagrindinis tikslas. Lietuvos banko funkcijos ir veikla. Anglijos centrinis bankas. Anglijos banko pagrindinis tikslas. Anglijos banko funkcijos ir veikla. Šveicarijos centrinis bankas. Šveicarijos banko pagrindinis tikslas. Šveicarijos banko funkcijos ir veikla. Palyginimas. Centriniai bankai. Centrinio banko funkcijos. Statistika. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas: Centrinių bankų veikla yra labai aktuali ir nagrinėjama monetarinės politikos sritis, nuo kurios priklauso pinigų kiekis šalyje, jų pasiskirstymas bei centrinių bankų funkcijų svarba.

Darbo objektas: Centrinio banko veikla.

Darbo tikslas: Išanalizuoti centrinių bankų veiklą ir palyginti centrinių bankų veiklą Lietuvoje, Anglijoje ir Šveicarijoje.

Darbo uždaviniai:

1.Pristatyti centrinių bankų veiklą ir jų funkcijas.

2.Aptarti centrinio banko kilmę bei tikslus.

3.Pristatyti Lietuvos, Anglijos ir Šveicarijos centrinių bankų veiklą ir funkcijas.

4.Pateikti išvadas bei Lietuvos, Anglijos ir Šveicarijos centrinių bankų palyginimus.

Tyrimo metodai: Buvo analizuojami informaciniai šaltiniai, straipsniai bei knygos apie centrinių bankų veiklą ir funkcijas.

Darbo apribojimai ir sunkumai: Buvo gan sudėtinga rasti informaciją apie Anglijos centrinio banko statistiką bei atliekamas funkcijas.

Darbo struktūra: Darbą sudaro 25 puslapiai, 2 lentelės, 2 paveikslai, 8 naudotos knygos ir 22 literatūros šaltiniai.

Centrinių bankų veikla. (2013 m. Rugpjūčio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/centriniu-banku-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:01