Černobylio atominės elektrinės avarija


Černobylio atominės elektrinės avarija. Paruošė – Arnoldas Sarkisjan Laurynas Vareika Jonas Kuldo 9A. Trumpai apie Černobylio atominę elektrinę Kaip veikia reaktorius. Trumpai apie Černobylio atominę elektrinę. Pastatyta 1977-1983 metais Buvo pastatyta Pripetės mieste Turėjo 4 reaktorius. Kaip veikia reaktorius? Reaktoriuje dega urano plokštės ir išskiria šilumą. Nelaimės priežastys. Yra išskiriamos. Diversija. Valstybinė komisija, tyrusi 1986 metų balandžio 26-osios katastrofos priežastis. Elektrinės operatorių klaida. Ši versija tapo kaip ir oficiali. Darbininkai išjungė savireguliacinę sistemą ir avarinės saugos sistemą. Prasta jėgainės konstrukcija. Neatitinkanti standartų jėgainės konstrukcija ir apsaugos priemonės Virš reaktorių nebuvo pastatytas apsauginis skydas. Anomaliniai geofiziniai reiškiniai. Paržiūrėjus seismografinių stočių buvusių aplink černobylį įrašus padaryta išvada. Būsimosios nelaimės ženklai. Dvi savaitės iki sprogimo greta Černobylio prasidėjo keisti elektros tiekimo trukdžiai. Avarijos pasekmės. Į aplinką išmesta 50 tonų branduolinio kuro.

Trumpai apie Černobylio atominę elektrinę Kaip veikia reaktorius? Nelaimės priežastys Būsimosios nelaimės ženklai Avarijos pasekmės.

Reaktoriuje dega urano plokštės ir išskiria šilumą. Šiluma kaitina vandenį, paversdama jį garu. Garas suka turbogeneratorių ir šis tiekia elektros energiją. Vanduo šaldo urano plokštes, ir jeigu jo trūksta, arba jis nespėja atšaldyti plokščių, atominis reaktorius virsta atomine bomba, kurios sprogimo sulaikyti jau neįmanoma.

Yra išskiriamos 4 skirtinogos nelaimės versijos: Diversija Elektrinės operatorių klaida Prasta jėgainės konstrukcija Anomaliniai geofiziniai reiškiniai.

Ši versija tapo kaip ir oficiali, ją mini netgi „Wikipedia“ žinynas. Pagal šią versiją, kalti – tą naktį budėję operatoriai leidę 4 reaktoriui nekontroliuojamai įsibėgėti. Avarija įvyko atliekant netinkamai suplanuotą bandymą 4-ąjame bloke.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 1073 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (357 žodžiai)
  • Vitalija
  • Černobylio atominės elektrinės avarija
    10 - 3 balsai (-ų)
Černobylio atominės elektrinės avarija. (2014 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/cernobylio-atomines-elektrines-avarija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:51
×