Černobylio avarija referatas


Černobylio katastrofa rašinys. Referatas cernobylio katastrofa. Rašinys černobilis. Referatas cernobylis. Černobylis referatas. Cernobylio katastrofos poveikis zmonems.

Įžanga. Černobilio katastrofos priežastys. Černobilio avarijos metu į aplinką pasklidę radioaktyvūs elementai. Katastrofos pasekmės. Katastrofos pasekmės mūsų šalyje. Černobylis šiandien. Išvados. Literatūra.

Pasirinkau temą apie Černobylio avarijos pasėkmes Lietuvai, nes man ši tema yra labai įdomi dėl radiacijos poveikio žmonėms ir aplinkai. Ši avarija palietė dešimtis milijonų žmonių, kurie net neturėjo suvokimo kas yra radiacija, ir žioma nuo jos labai nukentėjo. Šiame darbe plačiau papasakosiu apie šią avarija ir jos pasėkmes.

Trumpai apie Černobylio geografinę padėtį:

Černobylis – nedidelis miestelis šiaurės Ukrainoje, netoli Baltarusijos sienos. Nuo Ukrainos sostinės Kijevo iki Černobylio 110 km Černobylio atominė elektrinė pastatyta 15 km į šiaurės vakarus nuo pačio Černobylio miestelio. Dar 3 km į šiaurės vakarus nuo atominės elektrinės yra Pripetės miestas Baltarusijoje. 1986 m. TSRS turėdama 43 veikiančius reaktorius gamino apie 10% pasaulinės branduolinės energijos. 1986 m. keturi RBMK tipo Černobylio atominės elektrinės reaktoriai buvo moderniausi Tarybų Sąjungoje, du kiti reaktoriai buvo statybų stadijoje.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1731 žodžiai)
  • Monika
  • Černobylio avarija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Černobylio avarija referatas. (2012 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/cernobylio-avarija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 01 d. 00:00
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo