Česlovas Milošas


Česlovas milošas artimas lietuvai. Milosas lanka analize. Ceslovas milosas rasinys. Česlovas milošas skaidres. Ceslovas milosas analize. Ceslovas milosas lanka analize. Česlovas milošas konspektas. Ceslovas milosas temos. Ceslovas milosas kalbejimo poteme. Ceslovo miloso atminimo iprasminimas.

2011-ieji buvo paskelbti Česlovo Milošo metais. Kuo šis rašytojas yra artimas Lietuvai? Kaip buvo įprasmintas jo atminimas?

Mano pasirinkta tema yra apie gerbiamą Česlovą Milošą taip pat kuo šis rašytojas artimas Lietuvai ir kaip 2011 metais buvo įprasmintas jo atminimas? Norėdama kuo tiksliau atsakyti į šį iškeltą klausimą, pradžioje norėčiau supažindinti su Česlovo Milošo gyvenimo faktais.

Česlovas Milošas gimė 1911 metais birželio 30 dieną Šeteniuose, rytiniame Nevėžio krante, Kėdainių rajone, savo senelių Kunatų dvare. Mokėsi Žygimanto Augusto gimnazijoje, vėliau Vilniaus Stepono Batoro universitete baigė Teisės ir socialinių mokslų fakultetą, kur įgijo teisės magistro laipsnį. Baigęs mokslus persikėlė į Varšuvą, ten gyveno ir Antrojo pasaulinio karo metais. Česlovo Milošo diplomatinė karjera prasidėjo Niujorke- buvo paskirtas Lenkijos kultūros atašė Vašingtone, taip pat tapo pirmuoju Lenkijos ambasados sekretoriumi Paryžiuje,tačiau jį kankino auganti sovietų priespauda,galiausiai nutraukė visus ryšius su Lenkijos komunistiniu režimu ir paprašė politinio prieglobsčio Prancūzijoje, kurioje gyveno ir kūrė dešimt metų. 1960 metais Česlovas Milošas apsigyveno Jungtinėse Valstijose ten dėstė slavų literatūrą Kalifornijos universitete, Berklio mieste. 1980 metais gruodžio mėnesį Švedijos mokslų akademijoje Stokholme Česlovui Milošui buvo suteikta Nobelio literatūros premija. Į gimtąją Lietuvą grįžo pirmąkart po penkiasdešimt dviejų metų, tada aplankė gimtąjį Šetenių kraštą, kuris buvo išlaikęs Nevėžio slėnio grožį, taip pat grįžusiam Kaune buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto Garbės daktaro vardas.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (616 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Česlovas Milošas
    10 - 1 balsai (-ų)
Česlovas Milošas. (2012 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ceslovas-milosas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 21:36
×