Cezis


Cezis 137. Cezio naudojimas. Cezio panaudojimas. Kur naudojamas cezis. Cezis naudojamas. Kam naudojamas cezis. Radioaktyvusis cezis. Cheminis elementas cezis. Cezio chemines savybes. Cezio junginiai.

Įvadas. Cezis. Cezio fizikinės savybės. Cezio cheminės savybės. Cezio poveikis organizmui. Radioaktyvusis biukoras. Sveikata ir rizika radioaktyviojo cezio metu. Lietuvos užterštumas radionuklidais. Ignalinos atominė elektrinė ir radioaktyviosios medžiagos. Černobilio avarijos pasekmės lietuvoje. Išvados. Literatūra. Pagrindinis šio darbo uždavinys – išsiaiškinti cezio sudėtį, gamybą, fizikines bei chemines savybes, jo poveikį aplinkai ir žmonėms.

Cezis - 137 ir stroncis - 90 yra labiausiai pavojingi radioaktyvieji izotopai aplinkoje, vertinant pagal jų ilgalaikiškumą. Jų tarpinis pusinės eliminacijos laikas yra apie 30 metų rodo, kad jie yra ne tik labai radioaktyvūs, tačiau jie pakankamai ilgai gali būti maždaug kelis šimtus metų. Šiame darbe nagrinėjamas yra cezis – 137 ir jo radiotoksikologija.

Cezio metalas naudojamas fotoelementų ir įvairių optinių prietaisų gamybai, taip pat cesio junginiai yra naudojami keramikos gamyba iš stiklo. Cezis-137 taip pat naudojamas brachiterapijoje, Gydyti įvairių rūšių vėžį. (brachiterapija yra spinduliuotės gydymo metodas. ).

Pagrindinis šio darbo uždavinys – išsiaiškinti cezio – 137 sudėtį, gamybą, fizikines bei chemines savybes, jo poveikį aplinkai ir žmonėms. Taip pat svarbu, kur jis yra naudojamas, kaip ir kur vartojamas, koks pirminis poveikis sveikatai, kokia su tuo susijusi rizika, apsisaugojimo priemonės nutikus nelaimei. Antroje darbo dalyje plačiau bus aptartos pasekmės lietuv cezis - cheminis elementas su simboliu cs, jo atomo numeris. Jis yra minkštas, sidabriškai aukso spalvos šarminis metalas, kurio lydymosi temperatūra 28 °c (82 °f), kuris daro jį vienu iš penkių elementų metalų kurie yra skysti kambario temperatūroje. Cezio kaip šarminio metalo ir fizikinės, ir chemin metalas yra labai reaktyvus ir piroforinis, nes reaguoja su vandeniu net -116 °c temperatūroje (-177 °f). Tai jau elektroneigiamas elementas, kurio gardelė, kurioje ji turi tik vieną, cezio-. Cezis - 137, yra išga du vokiečių chemikai, robertas bunsena ir gustav kirchhoff, atrado cezio 1860 m. Naujai sukurtą metodą spektroskopiją pirmasios nedidelės paraiškos kaip cezio buvo pradėta karjeristo į vakuuminius mėgintuvėlius iš fotoelementų. Nuo 1990 metų didžiausias taikymo elementas buvo kaip cezio formato iš gręžimo skysčių. Ji pasireiškia elektros energijos gamyboje, elektronikos diapozone, ir chemijoje. Radioaktyviųjų izotopų cezio-137 yra pusinės eliminacijos laikas apie 30 metų ir yra naudojamas medicinos reikmėms, pramonės matuokliams, ir hidrologijoje. Nors elementas yra tik šiek tiek toksiškas, jis yra pavojinga medžiaga kaip metalas ir jo izotopai kelia did cezis yra labai minkštas (jis turi mažiausią kietumą pagal moso skalę iš visų elementų), labai plastiškas, sidabriškai baltas metalas, kuris taip pat plėtoja reaguojant su deguonimi sidabriškai aukso atspalvį. Lydymosi temperatūra yra nuo 28,4 0c(83,1 0f), todėl jis yra vienas iš nedaugelio elementų, kuris yra likvidus kambario temperatūrai.

  • Microsoft Word 184 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3699 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Cezis
    10 - 1 balsai (-ų)
Cezis. (2011 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/cezis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo