Chaim Soutine biografija


Chaim Soutine. 1893. 01. 13 – 1943. 08. 09 . Romas Barzdonis DD23D. Chaimas Sutinas (Chaim Soutine) gimė neturtingų žydų šeimoje Smilovičiuose netoli Minsko. Susipažinęs su M. Šio genijaus elgesyje buvo daug nenuoseklumo. Tapydamas Soutine’?as tarsi siekė išsivaduoti iš skaudžios vaikystės patirties. Chaimo kūryboje vyrauja groteskiški personažai su iškraipytais veidais. Tačiau net ir pragyvenęs Paryžiuje tris dešimtmečius. 1927 m. įvyko pirmoji autorinė Sutino kūrybos paroda Paryžiaus galerijoje Bing. Antrojo pasauliono karo metais dėl savo kilmės dailininkas privalėjo slapstytis. Piece of Beef / Piece de Boeuf . Ceret Landscape . Seated Woman. The Cook (Woman in Blue) . Literatūros sąrašas.

Susipažinęs su M. Chagalu, F. Legeriu ir A. Modigliani, apsigyveno jaunų modernistų centre La Ruche (Avilys) ir įsitraukė į jų vykdomą meninę revoliuciją. Po pirmųjų nuožmaus skurdo ir bado paženklintų metų ilgainiui jis tapo vienu iškiliausių garsiosios L’école de Paris (Paryžiaus mokyklos) tapytoju. Impulsyvūs, emocingi Sutino potėpiai įkūnijo ekspresionizmo dvasią.

Tačiau net ir pragyvenęs Paryžiuje tris dešimtmečius, dailininkas nepajėgė išsivaduoti iš jį slėgusios nykios vaikystės patirties. Chaimas dažnai perdarinėjo ir naikino savo paveikslus, bandė nusižudyti.

  • MS PowerPoint 3096 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (403 žodžiai)
  • Romas
  • Chaim Soutine biografija
    10 - 2 balsai (-ų)
Chaim Soutine biografija. (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/chaim-soutine-biografija.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 04:04
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo