Chalkogenai


Chalkogenai ir deguonis polonis chalkogenai. Chalkogenų savybės o2 ir po. Chalkogenas – siera. Paplitimas. Cheminės ir fizikinės savybės. Sieros oksojunginiai. Sieros dioksidas. Sieros trioksidas. Chalkogenai - selenas ir telūras. Deguonis. paplitimas. Fizikinės ir cheminės savybės. Alotropinė atmaina. Junginiai deguonies formos.


CHALKOGENAI. Chalkogenai yra VIA grupės elementai: S siera, Se selenas ir Te telūras. Taip pat VIA grupei priklauso O2 deguonis ir Po polonis. Visi pogrupio elementai yra nemetalai, išskyrus polonis. Jų oksidacijos laipsnis junginiuose su metalais ir vandeniliu dažniausiai -2, o su nemetalais – nuo +1 iki +6.

CHALKOGENŲ SAVYBĖS +O2 ir Po. Chalkogenų savybės, didėjant elektronų sluoksnių skaičiui ir atomų spinduliams, dėsningai keičiasi: mažėja elektrinis neigiamumas, silpnėja atomų oksidacinės savybės, bet didėja atomų, kuriu OL -2 redukcinės savybės. Siera yra tipiškas nemetalas (izoliatorius), selenas ir telūras taip pat yra nemetalai (geri puslaidininkiai), bet jų metališkosios savybės stipresnės už sieros. Jie gali būti ir oksidatoriai, ir reduktoriai. Chalkogenai tirpsta azoto rūgštyje koncentruotoje, šarmuos disproporcionuojasi. O2 yra stipriausios nemetališkosios savybės (yra izoliatorius), o Po – metalas, turintis bazinių savybių kaip ir telūras.

Gavimas. Siera iš šių klodų gaunama Frašo metodu, taip pat siera gaunama iš gamtinių dujų, kuomet absorbcijos ir hidrinimo procesais atsikiriama H2S, kuris perdirbamas Klauso procesu. Savybės. Siera turi daug alotropinių atmainų, sudarytu iš S6-S20 molekulių(patvariausia kambario temperatūroje yra rombinė geltonos spalvos S8).

  • Chemija Konspektas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (846 žodžiai)
  • Ugnė
  • Chalkogenai
    10 - 2 balsai (-ų)
Chalkogenai. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/chalkogenai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:29
×