Chaoso teorija


Chaoso teorija ir jos panaudojimas. Įvadas. Chaoso teorija. Chaoso teorijos istorija. Edvardas Lorenzas. Drugio efektas. Kęstutis Pyragas. Pyrago metodas. Chaoso teorijos panaudojimas. Išvados. Literatūra.

Chaosas. Kas tai yra? Tikriausiai daugelis atsakytų, kad gyvenime chaoso sąvoką paprastai taiko netvarkai, nedarnai apibūdinti, pavyzdžiui, netvarkai kambaryje: sakome: „tavo kambaryje tikras chaosas!“, arba netvarkai gyvenime, kai turime daug reikalų, daug darbų ir panašių dalykų ir nesugebame su jais susitvarkyti, tada taip pat savo gyvenimą, kaip ir prieš tai minėtą kambarį, apibūdiname chaotišku: „chaotiškas gyvenimas“. Iš dalies šie atsakymai būtų teisingi, bent jau praktiškai, bet tikriausiai daugelis dar net nežino, jog chaosas šiame amžiuje tapo naujo mokslo pradžia.

Šis naujas mokslas yra chaoso teorija. Į ją gilinasi įvairių mokslų atstovai, bet daugiausiai darbo atitenka matematikams ir fizikams. Chaoso teorija tai naujausia teorija, taikoma įvairiose mokslo srityse, tokiose kaip biologija, sociaologija, meterologija ir daugelyje kitų. Šių laikų mokslininkai vis dar aiškinasi jos subtilybes bei veikimo principą, taip pat ir šio veikimo valdymą, ir bando rasti dar daugiau jos pritaikymo būdų.

Tikriausiai ne daugelis žino, jog vieno lietuvių fiziko darbai ir straipsniai apie chaosą yra labai garsūs tarp chaoso tyrėjų visame pasaulyje. Jis netgi yra sukūręs labai puikų ir plačiai naudojamą chaoso valdymo metodą, kuris pavadintas „Pyrago metodu“. Kodėl šis metodas taip pavadintas? Kažin ar pyragas kažkuo susijęs su chaosu... Apie tai sužinosime referato eigoje.

O kurgi jau pritaikyta ši teorija? Sužinosime apie platų chaoso teorijos taikymą medicinoje, ekonomikoje, vadyboje. Taip pat sužinosime kaip galima išgelbėti skęstantį laivą naudojan chaoso teoriją, bei kaip šios teorijos pagalba sutapyti nemažai pinigų. Be viso to taip pat sužinosime, kas gi ištikrųjų yra „drugio efektas“, kuo jis susijęs su chaosu, bei kas yra šio „efekto“ sumanytojas.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 343 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (4559 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Chaoso teorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Chaoso teorija. (2014 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/chaoso-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:39
×