Charakteris ir temperamentas


Temperamento testas. Temperamentas testas. Temperamento testai. Temperamentas testai. Temperamentas ir charakteris. Testas temperamentas. Testai temperamentas. Charakterio temperamento testas. Ar temperamentas yra igimtas?. Projektas apie charakteri skaidres.

Įvadas. Charakteris. Charakterio sąvoka. Charakterio struktūra ir komponentai. Charakterių klasifikacija. Charakterio formavimasis ir jo išraiška. Temperamentas. Išvados. Literatūra.

Žmogus jau gimsta su jam būdingomis tam tikromis savybėmis. Tai priklauso nuo genotipo – unikalaus kiekvienam skirtingo genų derinio. Ar tai reiškia, kad tos savybės vyraus jo asmenybėje? Taigi, norint geriau pažinti, kas asmenybėje yra įgimta, o kas susiformuoja raidos procese, verta prisiminti charakteri ir temperamentą.

Charakteris formuojasi temperamento pagrindu. Tai,kas yra įgimta, tarsi padengiama auklėjimo, patirties sluoksniu. To paties temperamento žmonės, augantis skirtingoje aplinkoje, gali turėti visiškai skirtingus charakterius. Tai priklauso nuo to, kokios temperamento savybės buvo skatinamos ir kokios slopinamos.

Jeigu temperamento savybių žmogus pats pasirinkti negali, tai jo charakteri formuoja aplinka ir jo paties sąmoningos pastangos. Charakterio formavimąsi veikia pasaulėžiūra, jausmai, intelektas, aplinka. Bruožai gali skirtingai pasireikšti įvairiose situacijose, todėl verta nagrinėti juos ne pavieniui, o kaip visumą. Charakteris pasireiškia visoje asmenybės veikloje, elgesyje, netgi išvaizdoje, kalboje, bendravime. Jo savybes gali formuoti ne tik aplinka, bet ir pats žmogus jas sąmoningai keisdamas ir tobulindamas. Žmogus jau gimęs turi individualių ypatybių, kurios jį skiria nuo kitų žmonių. Viena reikšmingiausių tų ypatybių, yra temperamentas. Temperamentas nelemia žmogaus asmenybės visumos, turinio, tačiau turi didelę įtaką jų formai: atsiradimui, vystymuisi ir trukmei, intensyvumui, išorinei išraiškai, kurios yra santykiškai pastovios, nepriklausomos nuo veiklos tikslų, motyvų bei turinio ir dėsningai siejasi tarpusavyje.

Nors temperamentas turi nemažai įtakos žmogaus veiklai, tačiau pabrėžtina, kad šios veiklos sėkmė daugiausia priklauso nuo kitų struktūrinių asmenybės komponentų. Temperamentas paprastai siejasi su veiklos bei asmenybės dinamine puse, o asmenybės turinį lemia jos kryptingumas ir gyvenime susiformavę charakterio bruožai.

Taigi, koks yra temperamento ir charakterio tarpusavio sąryšis ir kokios temperamento savybės ir charakterio bruožai padeda siekiant karjeros, bendraujant?

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • m.
  • 11 puslapių (2506 žodžiai)
  • Zanura
  • Charakteris ir temperamentas
    10 - 1 balsai (-ų)
Charakteris ir temperamentas. (2012 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/charakteris-ir-temperamentas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:04
×