Charakteris skaidrės


Charakteris gr. bruožas, anstpaudas. Charakteris. Charakterio kilmė. Charakteris. Kas veikia charakterio formavimąsi? Iš ko susideda charakteris? Iš ko susideda charakteris ? Charakterio bruožai. Kas jungia visus charakterio bruožus į vieną visumą? Kiekvieno žmogaus charakteryje išsiskiria. Charakterių klasifikavimas. E. Šprangerio charakterio klasifikavimas. Charakterio formavimasis. Ko reikia, kad atsirastų charakterio savybė? PATALOGIŠKI CHARAKTERIO BRUOŽAI (atsiranda dėl ligų, nelaimingų atsitikimų, pastovių įtampų). Patalogiški charakterio bruožai.

Unikalių psichinių savybių visuma, pasireiškiančių asmenybei būdingais poelgiais.

Charakteris paveldimas. 2. Charakterį formuoja gyvenimo sąlygos. 3. Charakterį formuoja ir įgimtos, ir gyvenimo suformuotos savybės.

Realiai charakteris formuojasi įgimtų savybių pagrindu ir laipsniškai, per ilgesnį laiką keičiasi priklausomai nuo situacijų, nuo asmenų su kuriais bendrauja.

Geriausiai charakterio bruožai atsiskleidžia grėsmingose situacijose. “Draugą pažinsi nelaimėje “.

Charakteris formuojasi temperamento pagrindu, t.y. tai kas įgimta tarsi padengiama auklėjimo ir patirties sluoksniu. Į įgimtas temperamento savybes reikia atsižvelgti auklėjant vaikus – ugdyti jų naudingus bruožus ir nereikalauti to, ko jis nesugeba.

Pasaulėžiūra, jausmai, intelektas, aplinka. Charakteris pasireiškia visoje asmenybės veikloje, elgesyje, netgi išvaizdoje, kalboje, bendravime. Charakterio savybes formuoja ne tik aplinka, bet ir pats žmogus, sąmoningai keisdamas savo charakterio savybes.

NUOSTATOS : 1.1. kitiems žmonėms – humaniškumas, draugiškumas, niekinimas, smerkimas. 1.2.sau pačiam – kuklumas, išpuikimas, savigarba, mažavertiškumas, egocentriškumas. 1.3. savo profesijai – darbštumas, tingumas, sąžiningumas, kūrybiškumas, iniciatyvumas. 1.4. daiktams – tvarkingumas, kolekcionavimas, daiktų griovimas. 1.5. pasauliui –kovotojai už tėvynės laisvę, labdarybė, dorovės sergėtojai, anarchistai.

VALIA – charakterio stuburas, teikia charakteriui tvirtumo, pastovumo, organizuotumo, savireguliacijos. 3. EMOCIJOS – pasireiškia asmenybės aistringumu ar šaltumu, nuotaikų kaita, atsparumu stresams. 4. INTELEKTAS – mąstymo kūrybiškumas ar banalumas, proto lankstumas ar inertiškumas, mąstymo kritiškumas. 5. DĖMESYS – dėmesio patvarumas ir jo paskirstymas. 6. ATMINTIS – būdinga ne tik ką nors atsiminti, bet ir daug ką užmiršti. 7. VAIZDUOTĖ – realistai, fantazuotojai, prozaikai, romantikai.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (793 žodžiai)
  • Kazys
  • Charakteris skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Charakteris skaidrės. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/charakteris-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:06
×