Chemija: Projektinis darbas apie Geležį


Projektinis darbas ,, Metalai‘‘. Viiia. Geležies atomo sandara. Atradimo istorija. Pirmieji žinomi geležies panaudojimai – Egipto ir Šumerų civilizacijose. Kokiuose junginiuose randama geležies. Magnetitas- Fe3O4 Hematitas- Fe2O3 Getitas- FeO(OH) Limonitas- FeO(OH)· nH2O Sideritas- FeCO. Geležies fizikinės savybės. Tai plastiškas metalas. Cheminės savybės. Geležis reguoja su nemetalais, rūgštimis, su druskomis. Geležies gavimas pramonėje. Geležis gaunama redukcijos. Geležies panaudojimas. Geležies svarba. Be geležies nebūtų sukurta daugybės išradimų. Geležies lydiniai. Ketùs  Plienas. Išvada. Geležis mūsų gyvenime yra labai svarbus metalas. Šaltiniai.


Magnetitas- Fe3O4 Hematitas- Fe2O3 Getitas- FeO(OH) Limonitas- FeO(OH)· nH2O Sideritas- FeCO3.

Tai plastiškas metalas, laidus elektrai, kalus, lengvai štampuojamas ir valcuojamas. Geležis tirpina anglį ir kitas vienines medžiagas, todėl galima gauti įvairių savybių geležies lydinių. Lydimosi temperatūra: apie 1000 *C.

Geležis mūsų gyvenime yra labai svarbus metalas, jis paplitęs ir naudojamas beveik visuose daiktuose pradedant nuo monetos ir baigiant tiltų kostrukcijomis.

  • MS PowerPoint 6853 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (455 žodžiai)
  • Tadas
  • Chemija: Projektinis darbas apie Geležį
    10 - 10 balsai (-ų)
Chemija: Projektinis darbas apie Geležį. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemija-projektinis-darbas-apie-gelezi.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 21:31
×