Chemijos egzamino atsakymai


Jono įtaka silpnojo elektrolito disocijacijos laipsniui. Vbe chemija 2015 atsakymai. Chemija rugstys ir bazes aplink mus 2 testas atsakymai. Vienvardžio jono įtaka silpnų elektrolitų disociacijai.

Pagrindinės chemijos sąvokos ir dydžiai atomas, molekulė, cheminis elementas, valentingumas, molis, ekvivalentas E, Avogadro skaičius. Pagrindiniai chemijos dėsniai ekvivalentų dėsnis, Avogadro dėsnis (apibrėžimaiAtomo jonizacijos energija, elektroninio giminingumo energija, elektrinis neigiamumas ir jų tarpusavio ryšys. Joninis, kovalentinis (polinis ir nepolinis), vandenilinis ir metališkasis ryšys (apibūdinimas, pavyzdžiaiEgzoterminė ir endoterminė reakcija. Homogeninė ir heterogeninė reakcija (apibūdinimas, pavyzdžiaiCheminių reakcijų greitis (apibūdinimas ir matavimo vienetaiVeiksniai, įtakojantys homogeninės ir heterogeninės reakcijų greičius. Pateiktos homogeninės ir heterogeninės reakcijos greičio priklausomybės nuo reaguojančių medžiagų koncentracijos ar dujų slėgio (veikiančiųjų masių dėsnio) užrašymas. Temperatūros įtaka cheminių reakcijų greičiui (van’t Hofo taisyklėAktyvacijos energija. Katalizatorių įtaka cheminių reakcijų greičiui. Cheminė pusiausvyra (apibūdinimasCheminės pusiausvyros konstanta. Pateiktos grįžtamosios homogeninės ir heterogeninės reakcijos pusiausvyros konstantos matematinės išraiškos užrašymas. Le Šatelje taisyklė. Temperatūros, reaguojančių medžiagų koncentracijos ir dujų slėgio pokyčio įtaka cheminei pusiausvyrai. Tirpalų koncentracijų reiškimo būdai procentinė, molinė ir molialinė koncentracijos. Elektrolitų disociacijos laipsnis  (apibūdinimas ir prasmėSilpno ir stipraus elektrolito pavyzdžiai. Vienvardžio jono įtaka silpno elektrolito disociacijai. Ryšys tarp elektrolito disociacijos laipsnio ir disociacijos konstantos (Ostvaldo praskiedimo dėsnisNeelektrolitų ir elektrolitų tirpalų sočiųjų garų slėgis, virimo ir užšalimo temperatūra (Raulio dėsniai, izotoninis koeficientas i, jo prasmė ir ryšys su disociacijos laipsniu Rūgštys, bazės, druskos. Jų skirstymas ir pavyzdžiai. Rūgščių, bazių ir druskų disociacija. Vandens jonų koncentracijų sandauga. PH ir pOH rodikliai, jų tarpusavio ryšys.

VALENTINGUMAS – skaičius rodantis su keliais vandenili ar kito vienvalenčio elemento atomais jungiasi vienas elemento atomas.

MOLIS lygus medžiagos kiekiui, kuriame yra tiek struktūrinių vienetų(atomų, jonų, molekulių), kiek atomų yra 12gr. Anglies izotopo 12C

EKVIVALENTAS – elemento ar junginio masės kiekis, kuris jungiasi su 1masės laimi vandenilio arba su 8masės dalimi deguonio.

AVOGADRO DĖSNIS:vienodose bet kurių dujų tūriuose vienodomis sąlygomis yra vienodas skaičius molekulių(bet kurių dujų molis standartinemis sąlygomis užima 22,4 litrų tūrį)

EKVIVALENTŲ DĖSNIS:medžiagos jungiasi ar pakeičia viena kitų masės kiekiais proporcingais jų ekvivalentų masėms

  • Chemija Konspektas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (4074 žodžiai)
  • Tautvydas
  • Chemijos egzamino atsakymai
    10 - 4 balsai (-ų)
Chemijos egzamino atsakymai. (2014 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemijos-egzamino-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:37
×