Chemijos masitine analize


Elektrolitinė rūgščių baziųirdruskųdisociacija Elektrolitų. Elektrolitine disociacija. Rūgščių disociacija. Bazių disociacija. Druskų disociacija. Disociacijos laipsnis. Disociacijos laipsniu. Vandenilio ir hidroksilo rodikliai. Vandens kietumas , laikinasis vandens kietumas. Paskaičiuoti drėgmės kiekį maistinėje medžiagoje. Paskaičiuoti mineralinių medžiagų kiekį maistinėje medžiagoje. Paskaičiuot cheminių medžiagų gramekvivalentus.

Elektrolitinė,rūgščių,baziųirdruskųdisociacija;Elektrolitų molekulės skilimo į jonus, veikiant tirpikliui, procesas vadinamas elektrolitine disociacija.Kiekvienas elektrolitas vandeniniame tirpale skyla į dviejų rūšių jonus: katijonus – teigiamus ir anijonus – neigiamus. Rūgščių disociacija. Rūgštimis vadinamos medžiagos, kurių vandeniniuose tirpaluose katijonais yra tik vandenilio jonai H+. Bazių disociacija. Bazėmis vadinamos medžiagos, kurių anijonai yra tik hidroksilo jonai OH-. Druskų disociacija. Normaliosios druskos disociuoja į metalo joną ir rūgšties likučio joną.

Disociavusios elektrolito dalies koncentracijos ir bendros jo koncentracijos tirpale santykis vadinamas disociacijos laipsniu.Disociacijos laipsnis parodo, kuri dalis elektrolito molekulių yra suskilusi tirpale į jonus

Vandenilio ir hidroksilo rodikliai;

Naudoti skaičius su neigiamu laipsnio rodikliu nepatogu. Todėl buvo pasiūlyta tirpalų rūgštumui išreikšti dešimtainis logaritmas, paimtas su priešingu ženklu.

  • Chemija Konspektas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (305 žodžiai)
  • Iveta
  • Chemijos masitine analize
    10 - 5 balsai (-ų)
Chemijos masitine analize. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemijos-masitine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:42
×