Chemijos svarba pasaulyje


Chemijos skaidrės. Įdomus chemijos pasaulis - Chemijos svarba pasaulyje. Kas yra chemija? Chemijos pradininkai-alchemikai. Svarbiausi chemijos mokslininkai ( 1Svarbiausi chemijos mokslininkai ( 2Chemijos svarba žmogui. Chemijos svarba pramonei-ūkiui. Chemijos svarba žemei. Paveikslėliai.


Daugelis šiuolaikinių žmonių dabar negali įšsiversti be degalų, kosmetikos, degamųjų dujų, tekstilės, plastmasės, vaistų. Ir tai tik menka dalis to, ką mums duoda chemijos pramonė. Iš tikrųjų cheminių medžiagų, cheminės technologijos, biotechnologijų naudojimas vyksta beveik visų žmogaus naudojamų produktų gaminimo etape. Tai yra be galo sudėtingi procesai, klasifikavimai, struktūros. Todėl chemijos pramonė ir jos sudedamosios dalys laikomos itin reikšmingais mūsų pasaulyje. Šiai pramonės šakai skiriama vis daugiau dėmesio, vis daugiau pastangų dedama į jos tobulinimą ir plėtojimą.

Chemijos pramonė teikia ūkiui tūkstančius produktų, be kurių negali išsiversti šiuolaikinė visuomenė.Chemiškai perdirbant gamtinį kurą, t.y. akmens anglį, naftą, gamtines dujas, durpes ir skalūnus, gaunami tokie svarbūs produktai, kaip koksas, degalai, tepalai, degamosios dujos ir daugybė organinių medžiagų. Be kokso negalėtų egzistuoti šiuolaikinė metalurgija ir su ja susijusios kitos ūkio šakos, pavyzdžiui mašinų gamyba. Be benzino, ligroino ir kitokių degalų nebūtų aviacijos ir automobilių transporto. Degamosios dujos, kaip bedūmis ir bepelenis kuras, labai svarbios buityje ir pramonėje. Organiniai junginiai, gauti iš akmens anglies, naftos, gamtinių dujų, durpių bei skalūnų, toliau perdirbami į dažus, lakus, vaistus, sprogstmasias medžiagas ir kitus produktus, vartojamus įvairiose pramonės šakose ir buityje.

Chemija žemei svarbi : Chemijos dėka yra sustabdomos gamtos stichijos. Chemijos dėka yra lengviau šalinamos atliekos. Chemijos dėka kontroliuojamas oras. Chemijos dėka yra kontroliuojama žemės padėtis orbitoje.

  • Chemija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Ieva
  • 14 puslapių (724 žodžiai)
  • Chemijos skaidrės
  • MS PowerPoint 827 KB
  • Chemijos svarba pasaulyje
    10 - 2 balsai (-ų)
Chemijos svarba pasaulyje. (2014 m. Lapkričio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/chemijos-svarba-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:08