Cheminės geriamojo vandens savybės


Vandens referatai. Geriamojo vandens cheminiai. Fizikines geriamojo vandends savybes. Geriamo vandens savybės. Vandens chemines savybes. Geriamo vandens referatai. Geriamo vandens savybes chemija.

Įvadas. Vanduo iš cheminės pusės. Cheminės geriamojo vandens savybės. Vandenyje aptinkamos medžiagos. Vandens užterštumo vertinimas. Išvados. Literatūra.

Žmogaus organizme yra 65 - 70% vandens, kuris būtinas visiems žmogaus organizme vykstantiems procesams: aprūpina organizmą maisto medžiagomis, palaiko kūno temperatūrą, valdo medžiagų apykaitą, šalina toksinus, netgi veikia kai kuriuos sutrikimus. Žmogaus organizmui praradus 2% vandens, atsiranda troškulio jausmas, 6% ir daugiau – žmogus gali apalpti, o kai prarandama 10-20% – žmogus gali mirti. Todėl turime nuolat palaikyti pastovų vandens balansą organizme.

Taigi vanduo žmogaus gyvenime užima labai svarbią vietą ir jo kokybė privalo būti nepriekaištinga. Jei vanduo skaidrus, neturi spalvos, kvapo ar blogo skonio, dar nereiškia, kad jis tinkamas  kasdieniniam vartojimui. Vandentiekio vanduo - tai specifinis kokteilis. Ir ko jame tik nėra: nitratų, pesticidų, chloro junginių, sunkiųjų metalų, neorganinių medžiagų, kanalizacijos nuotekų, organinių chloro, neorganinių toksinių medžiagų, trąšų ir kitų nuodingų cheminių medžiagų. Vanduo, kurį mes vartojame savo buityje, visada buvo abejotinos kokybės. Tai susiję ir su senais vamzdžiais bei pinigų trūkumu juos remontuoti, ir su valymo stočių pasenusioms technologijoms, ir su nuolat augančia chemijos pramone mūsų miestų ribose, ir su antropogeniniu poveikiu atviriems vandens telkiniams.

Didelį pavojų žmogaus sveikatai ir net gyvybei sukelia sunkiųjų metalų jonai:

Varis, gyvsidabris, cinkas, arsenas  - sukelia inkstų, kepenų, nervų sistemos, skrandžio, žarnyno ligas.

Švinas -  kaupiasi kauluose, vyksta centrinės nervų sistemos pasikeitimai (pradinės stadijos simptomai - intelekto mažėjimas, agresyvumas), blogėja kraujas (hemoglobino kritimas, eritrocitų kiekio mažėjimas), išsiderina virškinimo trakto veikla ir medžiagų apykaita, mažėja hormonų ir fermentų aktyvumas. Net nedidelis švino kiekis stipriai pažeidžia inkstus. Ypatingai jautrūs švinui yra vaikai.

Aliuminis - kaupiamas kasoje, skydliaukėje, kepenyse, blužnyje, inkstuose, kraujyje. Perteklius paralyžiuoja nervų ir imuninę sistemas, skatina Alzhaimerio ligos vystimąsi, ypatingai neigiamai veikia vaikų organizmą. Miesto vandentiekyje šio metalo perteklius atsiranda dėl to, kad technologinis nugeležinimo procesas vyksta aliuminio sulfato pagalba.

Manganas. Jis sutinkamas žymiai rečiau ir dažniausiai yra požeminiuose vandenyse. Manganas užkemša nervinių ląstelių kanalus, mažina nervinių impulsų pralaidumą, o tai sukelia išsekimą, mieguistumą, lėtina reakcijos greitį, mažina darbingumą, atsiranda galvos svaigimas, prislėgta būsena, depresija.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2092 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Cheminės geriamojo vandens savybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Cheminės geriamojo vandens savybės. (2012 m. Liepos 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemines-geriamojo-vandens-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:52
×