Cheminės sąvokos ir dėsniai


Pagrindinės cheminės sąvokos. Elementas – tai atomų, turinčių vienodą branduolio krūvį. Atomų ir molekulių masės labai skiriasi. Molis – tai. Uždavinys. Išreiškite moliais 6,02·1021 molekules CO. Pagrindiniai chemijos dėsniai. Pagrindiniai cheminiai dėsniai. Medžiagos masės tvermės dėsnis reaguojančių medžiagų masė lygi susidariusių medžiagų masei. Sudėties pastovumo dėsnis nepriklausomai nuo to. Kartotinių santykių dėsnis kai du elementai vienas su kitu sudaro kelis junginius. Junginio ekvivalentas yra. Ryšį tarp dujų kintamųjų parametrų – slėgio p.

Elementas – tai atomų, turinčių vienodą branduolio krūvį, visuma. Šiuo metu žinomi 112 elementai. Žinių turima ir apie 113, 114, 115, 117, 118 elementus. Junginiai yra sudaryti iš kelių elementų. Pvz.: vanduo – iš vandenilio ir deguonies. Junginiai vadinami sudėtinėmis medžiagomis. Iš tos pačios rūšies elementų sudarytos medžiagos vadinamos vieninėmis, pvz.: geležies gabalas. Grafitas ir deimantas yra dvi skirtingos vieninės medžiagos, bet sudarytos iš to paties elemento – anglies. Elemento valentingumu laikomas skaičius, rodantis su keliais vandenilio atomais jungiasi vienas kurio nors elemento atomas. Atomas yra mažiausia elemento dalelė, sudaranti vieninių ir sudėtinių medžiagų molekules. Molekulė yra mažiausia vieninių ir sudėtinių medžiagų dalelė, turinti šių medžiagų savybes ir galinti savarankiškai egzistuoti.

Atomų ir molekulių masės labai skiriasi. Jos reiškiamos santykiniais vienetais. Palyginamuoju vienetu 1961 m. priimtas unitas (u) – anglies izotopo 12C atomo masės 1/12 dalis. 1u=1,66x10-27 kg. Skaičius, rodantis kiek kartų elemento masė didesnė už vieną unitą, vadinamas elemento (santykine) atomine mase. Skaičius, rodantis kiek kartų junginio molekulės masė didesnė už vieną unitą, vadinamas (santykine) molekuline mase. Medžiagos kiekio vienetu 1971 m. priimtas molis (mol) .

Molis – tai medžiagos kiekis, kuriame yra tiek sudėtinių dalelių (molekulių, atomų, jonų, elektronų), kiek jų yra anglies izotope 12C, kurio masė 0,012 kg. Naudojantis „molio“ sąvoka, būtina nurodyti, apie kokius struktūrinius vienetus kalbama.

  • MS PowerPoint 348 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (681 žodžiai)
  • Nomeda
  • Cheminės sąvokos ir dėsniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Cheminės sąvokos ir dėsniai. (2014 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemines-savokos-ir-desniai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 19:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo