Cheminės termodinamikos pagrindai


Pagrindines chemines termodinamikos savokos. Chemines termodinamikos savokos.

Cheminės termodinamikos pagrindai. Pagrindinės sąvokos. Šiluminė talpa. Pirmas termodinamikos dėsnis. Sistemos vidinė energija. Sistemos entalpija. Reakcijų šiluminiai efektai. Termochemija. Cheminio junginio susidarymo ir degimo šiluma. Heso dėsnis ir jo išvados. Veiksniai, veikiantys reakcijų šiluminius efektus. Kirchofo dėsnis. Tirpimo šiluma ir neutralizacijos šiluma. Antrasis termodinamikos dėsnis. Procesų spontaniškumas. Entropija. Gibso energija. Cheminis potencialas. Savikontrolės klausimai.

Mokymo ir mokymosi medžiagos konspektas yra parengtas siekiant palengvinti fizikinės ir koloidų chemijos kurso įsisavinimą maisto produktų technologijos specialybės studentams.

Konspekte yra pateikiama fizikinės ir koloidų chemijos teorija, kuri iliustruojama pavyzdžiais, kurie leidžia suvokti, kaip vieno ar kito dėsnio žinojimas padeda sąmoningai valdyti įvairius fizikinius – cheminius procesus gamyboje ir laboratorijoje.

Fizikinės ir koloidų chemijos dalyko paskirtis: žinių sistemos apie fizikinius reiškinius ir bendruosius cheminių procesų dėsnius suteikimas ir gebėjimų, reikalingų cheminių procesų valdymui, išvystymas. Todėl fizikinės ir koloidų chemijos mokymo ir mokymosi medžiaga apima tokias temas, kaip: 1) medžiagų agregatiniai būviai, 2) cheminės termodinamikos pagrindai; 3) fazių pusiausvyra ir tirpalai; 4) cheminė pusiausvyra, kinetika ir katalizė; 5) adsorbcija ir paviršiniai reiškiniai; 6) heterogeninės sistemos. Nagrinėjamų temų tikslas – suteikti žinių apie materiją ir jos judėjimo formas, cheminių reakcijų šiluminius efektus, cheminių junginių kitimo priežastis ir dėsningumus, tirpalų fiziko – chemines savybes.

Fizikinės ir koloidų chemijos dalykas yra skaitomas vieną semestrą.

Fizikinės ir koloidų chemijos dalyko mokymo ir mokymosi metodai yra: paskaitos, savarankiškas darbas, pratybos ir laboratoriniai darbai.

Vertinimo būdai: kolokviumai, testai, kontroliniai darbai, laboratorinių darbų gynimas, egzaminas.

  • Microsoft Word 159 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (5296 žodžiai)
  • Kolegija
  • Krisits345
  • Cheminės termodinamikos pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Cheminės termodinamikos pagrindai. (2014 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemines-termodinamikos-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:12
×