Cheminiai elementai


Cheminiai. elementai. Cheminis elementas – vienodą branduolio krūvį turinčių atomų visuma arba visi tos pačios rūšies atomai. Kaip atsirado cheminiai elementai? Tuoj po didžiojo sprogimo prieš milijardus metų susidarė pirmas ir papraščiausias elementas – vandenilis. Anglų fizikas ir chemikas Robertas Boilis. Senovės Graikijos mokslininkai pripažino viso labo keturis elementus žemę. Pirmoji grupė – tai vieninės medžiagos. Rusų chemikas Dmitrijus Mendelejevas. Gamtoje aptinkami tik. XIXamžiuje mokslininkai pastebėjo. Vokietis Lotaras Mejeris. Mendelejevas vadinamojoje periodinėje elementų sistemoje surašė elementus vieną po kito atominio svorio didėjimo tvarka. Kadangi Mendelejevo laikais dar ne visi elementai buvo atrasti.

Cheminis elementas – vienodą branduolio krūvį turinčių atomų visuma arba visi tos pačios rūšies atomai, kurie turi vienodą protonų skaičių, vadinami cheminiu elementu. Svarbiausias požymis, pagal kurį atomai priskiriami kuriam nors elementui, yra protonų skaičius, t. y. branduolio krūvis.

Pirmoji grupė – tai vieninės medžiagos, tokios kaip auksas arba geležis: jos sudarytos tik iš vieno elemento atomų. Antroji grupė – cheminiai junginiai (vanduo, valgomoji druska), sudaryti iš skirtingų elementų atomų. Robertas Boilis buvo teisus: vanduo, kaip ir žemė, yra ne elementas, bet junginys.

Gamtoje aptinkami tik 92 elementai, tarp jų auksas, sidabras, varis, geležis, magnis. Dar 20 yra dirbtinų, pagaminamų laboratorijose.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 256 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (296 žodžiai)
  • Austėja
  • Cheminiai elementai
    10 - 7 balsai (-ų)
Cheminiai elementai. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/cheminiai-elementai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:14
×