Cheminiai ryšiai
Susidaro, kai elektronai nepereina iš vieno atomo į kitą(kaip joninio ryšio atveju) o, sudaro vieną bendrą besijungiantiems atomams elektronų porą arba keletą jų. Toks ryšys susidaro tarp vienodų nemetalų atomų ir elementų, kurių cheminės savybės panašios ir kurie turi nesuporuotuosius elektronus.
Tai vienas iš kovalentinio ryšio atmainų. Jam susidaryti padeda elektronų pora, priklausanti vienam iš reakcijoje dalyvaujančių atomų. Naujų elektronų porų čia nesusidaro. Atomas arba jonas, turintis išoriniame energijos lygmenyje laisvą elektroninę porą, sudariančią koordinacinį ryšį, vadinamas donoru, o atomas arba jonas, priimantis į savo išorinį energijos lygmenį šią pora, vadinamas akceptoriumi. Todėl koordinacinis ryšys dar vadinamas donorine-akceptorine.
Tai ryšys, susidarantis tarp vienos molekulės vandenilio atomų ir kitos molekulės didelio eletkrinio neigiamumo elemento atomų. Vienintelis vandenilio atomo elektronas gali sudaryti tik vieną kovalentinį ryšį. Tačiau jeigu tas ryšys labai poliškas, pavyzdžiui, vandenilio junginiuose su didelio elektrinio neigiamumo elementais, tai vandenilio atomas įgyja tam tikrą teigiamą krūvį.