Cheminiai ryšiai


Joninis ryšys pvz. Cheminiai rysiai testas. Koordinacinis rysys.

Cheminiai ryšiai. Cheminis ryšys atsiranda sąveikaujant elektriniams laukams. Joninis ryšys. Susidaro tarp tokių dviejų elementų atomų. Kovalentinis ryšys. Susidaro, kai elektronai nepereina iš vieno atomo į kitą(kaip joninio ryšio atveju) o. Kai jungiasi vienos. Pvz. Kai jungiasi vienas su kitu skirtingo elektrinio neigiamumo elementų atomai. Koordinacinis ryšys. Tai vienas iš kovalentinio ryšio atmainų. Vandenilinis ryšys. Tai ryšys. Metališkasis ryšys. Metalai yra geri elektros ir šilumos laidininkai.

Susidaro, kai elektronai nepereina iš vieno atomo į kitą(kaip joninio ryšio atveju) o, sudaro vieną bendrą besijungiantiems atomams elektronų porą arba keletą jų. Toks ryšys susidaro tarp vienodų nemetalų atomų ir elementų, kurių cheminės savybės panašios ir kurie turi nesuporuotuosius elektronus.

Tai vienas iš kovalentinio ryšio atmainų. Jam susidaryti padeda elektronų pora, priklausanti vienam iš reakcijoje dalyvaujančių atomų. Naujų elektronų porų čia nesusidaro. Atomas arba jonas, turintis išoriniame energijos lygmenyje laisvą elektroninę porą, sudariančią koordinacinį ryšį, vadinamas donoru, o atomas arba jonas, priimantis į savo išorinį energijos lygmenį šią pora, vadinamas akceptoriumi. Todėl koordinacinis ryšys dar vadinamas donorine-akceptorine.

Tai ryšys, susidarantis tarp vienos molekulės vandenilio atomų ir kitos molekulės didelio eletkrinio neigiamumo elemento atomų. Vienintelis vandenilio atomo elektronas gali sudaryti tik vieną kovalentinį ryšį. Tačiau jeigu tas ryšys labai poliškas, pavyzdžiui, vandenilio junginiuose su didelio elektrinio neigiamumo elementais, tai vandenilio atomas įgyja tam tikrą teigiamą krūvį.

  • MS PowerPoint 780 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (468 žodžiai)
  • Megil4
  • Cheminiai ryšiai
    8 - 1 balsai (-ų)
Cheminiai ryšiai. (2015 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/cheminiai-rysiai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 08 d. 20:43
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo