Cheminis elementas - varis, projektas


Varis. Trumpai. Varis (Cuprum Cu) – periodinės elementų sistemos I grupės cheminis elementas. Istorija. Varis nuo seniausių laikų buvo labai svarbus žmonijos gyvenime. Fizikinės savybės. Varis yra blizgantis, minkštas (kietumas pagal Moso skalę. Cheminės savybės. Vario oksidacijos laipsniai junginiuose +. Biologinė reikšmė. Varis reikalingas augalams, gyvūnams ir žmogui. Varis medicinoje. Šalia aukso ir sidabro varis atrodo kaip vargšė našlaitėlė. Vario lydiniai. Svarbiausi vario lydiniai yra žalvaris ir bronza. Aliumininė bronza turi. Panaudojimas. Vario daug sunaudojama elektronikos pramonėje. Gavimas ir paplitimas. Šiandien sunku pasakyti. Varį iš rūdų galima išskirti ir hidrometalurginiu būdu. Įdomu, kad. Protingų žmonių plaukų sandaroje daugiau cinko ir vario.


Varis (Cuprum; Cu) – periodinės elementų sistemos I grupės cheminis elementas. Metalas Normalusis elektrodo potencialas Cu2+/Cu + 0,337 V, Cu+/Cu-0,52 V. Gamtinis varis susideda iš 2 stabilių izotopų 63Cu (69,1 %) ir 65Cu (30,9 %). Varis sudaro 4,710-3% Žemės plutos masės Gamtoje randamas grynuolių ir junginių pavidalo.

Varis nuo seniausių laikų buvo labai svarbus žmonijos gyvenime. Jis buvo vienas iš pirmųjų metalų, kuriuos žmonės pradėjo naudoti. Iš pradžių buvo naudojami tik vario lydiniai, nes gryno vario ilgą laiką niekas negalėjo išgauti. Bet jo lydiniai: bronza ir žalvaris buvo vieni pirmųjų plačiai vartojamų metalo lydinių. Žmonėms išmokus gaminti bronzinius ir žalvarinius įrankius bei ginklus, patobulėjo žemdirbystė, karyba. Mokslininkai mano, kad tai iš esmės lėmė miestų kūrimasis ir civilizacijų atsiradimą. Juk išmokus panaudoti šio metalo lydinius ir prasidėjo Bronzos amžius, kuris užbaigė Akmens amžių. Taigi varis turėjo tikrai didelės įtakos žmonijos vystimuisi. Vario pavadinimą (cuprum) sugalvojo senovės graikai. Jis kilęs nuo Kipro salos pavadinimo (tikriausiai, į Graikiją varis atkeliavo iš ten). Kas konkrečiai jį atrado yra nežinoma, nes tai buvo taip seniai, kai dar nebuvo rašto.

Varis yra blizgantis, minkštas (kietumas pagal Moso skalę 3.0), rudai raudono atspalvio metalas.

  • MS PowerPoint 774 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1226 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Cheminis elementas - varis, projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Cheminis elementas - varis, projektas. (2020 m. Birželio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/cheminis-elementas-varis-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 13 d. 03:57
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo