Cheminis ryšys


Cheminis ryšys. Cheminis ryšys – atomų savitarpio sąveika, dėl kurios susidaro molekulė arba kristalas. Įvadas. Elektrinis neigiamumas – atomo savybė prisitraukti kito atomo. Elektrinis neigiamumas. Ryšio priklausomybė nuo el. Joninis ryšys –. Joninis ryšys. Tai ryšys tarp metalų ir nemetalų aktyvūs metalai lengvai atiduoda savo valentinius elektronus. Joninio ryšio susidarymas. Joninio ryšio susidary - mas. Kovalentinis ryšys. Kovalentinis ryšys. Kovalentinis polinis ryšys. Kovalentinis polinis. Kovalentinis nepolinis ryšys – tai ryšys. Kovalentinis nepolinis. Vandenilinis ryšys – tai yra ryšys tarp dviejų nemetalo atomų. Vandenilinis ryšys. Deguonies ir vandenilio atomai yra susiję taip. Metališkasis ryšys - pasireiškia tik tarp metalų. Metališkasis ryšys. Metalų kristalai dėl metališkojo ryšio lengvai deformuojami. Koordinacinis (donorinis – akceptorinis) ryšys – viena iš kovalentinio ryšio atmainų. Koordinacinis ryšys i. Atomas arba jonas, turintis išoriniame energijos lygmenyje laisvąją elektronų porą. H yra ypač maža dalelė, kuri daugelyje cheminių aplinkų negali egzistuoti savarankiškai. +. Chemijos vadovėliai ,,Bendroji chemija‘‘ Rimantas Raudonis ,,Bendroji ir neorganinė chemija‘‘ Algirdas Šulčius. Informacijos šaltiniai.


Cheminis ryšys – atomų savitarpio sąveika, dėl kurios susidaro molekulė arba kristalas.

Joninis ryšys – cheminis ryšys, susidarantis veikiant priešingo krūvio jonų elektrostatinėms traukos jėgoms. Šis ryšys atsiranda, kai vienas atomas savo elektronus atiduoda kitam ir abu virsta jonais.

Tai ryšys tarp metalų ir nemetalų: aktyvūs metalai lengvai atiduoda savo valentinius elektronus, o aktyvūs nemetalai yra linkę prisijungti papildomą elektroną. Susidaro jonai, o junginys vadinamas joniniu.

Vandenilinis ryšys – tai yra ryšys tarp dviejų nemetalo atomų, esančių skirtingose molekulėse, per vandenio protoną.

Metalų kristalai dėl metališkojo ryšio lengvai deformuojami. Deformuojamų metalų jonai pasistumia, bet dėl to ryšiai nenutrūksta. Laisvieji elektronai akimirksniu persiskirsto prisiderindami prie naujos metalų jonų tvarkos.

H yra ypač maža dalelė, kuri daugelyje cheminių aplinkų negali egzistuoti savarankiškai. Ji jungiasi prie kitų molekulių ar jonų, turinčių laisvų elektronų porų. Taip susidaro amonio jonas ir oksido jonas.

Visi keturi ryšiai tarp N ir H atomų amonio jone yra kovalentiniai poliniai.

  • MS PowerPoint 6617 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (531 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rokelis
  • Cheminis ryšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Cheminis ryšys. (2017 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/cheminis-rysys.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 00:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo