Cheminių medžiagų nauda ir panaudojimas


NaCl, NaHCO3, NH4NO3, K2CO3, Ca(OH)2, CaCO3, MgO medžiagų nauda ir panaudojimas. Paruošė Povilas Krikščiūnas, IIc. Natrio chloridas arba valgomoji druska (NaCl).   Natris mums yra būtinas organizmo skysčių pusiausvyrai išlaikyti. Taip pat natrio chloridas naudojamas įvairiems natrio junginiams (natrio šarmui. Druska svarbi ne. Natrio hidrokarbonatas arba kepamoji soda (NaHCO3). Natrio hidrokarbonatas yra naudojamas kepimo miltelių gamyboje (susidaręs anglies dioksidas iškelia tešlą). Amonio nitratas (amonio salietra), NH4NO3 .   NH4NO3 yra naudojama minavimui bei statybose. Taip pat amonio salietra naudoja žemės ūkyje. Kalio karbonatas (Potašas), K2CO. Kalio karbonatas įprastai naudojamas kaip trąšps. Produktai, kuriuose yra kalio karbonato (potašo). Kalcio hidroksidas, gesintos kalkės, Ca(OH). Plačiai kalcio hidroksidas naudojamas norint gauti statybinias medžiagas. Kalcio hidroksidas yra naudojamas ir maisto pramonėje. Kalcio karbonatas (kalcio ir angliarūgštės druska), CaCO. Kalcio karbonatas naudojamas. Tradicinėje medicinoje, magnio oksidas naudojamas kaip mineralinis papildas. Mgo.


  Natris mums yra būtinas organizmo skysčių pusiausvyrai išlaikyti, o kaupti ar pasigaminti organizmas jo negali. Vis dėlto Pasaulinė maisto organizacija rekomenduoja žmonėms suvartoti ne daugiau kaip  6 g druskos per dieną, o jaunesni nei 6 metų vaikai turėtų suvaroti ne daugiau kaip 3 g druskos per dieną. Tačiau tiesa ta,  kad  įprastai žmogus suvartoja jos dvigubai daugiau, t.y. 12 g per dieną, lietuvis apie 18 g per dieną.

Druska svarbi ne tik mūsų organizmui, bet ir maisto gamybos procesui. Jau nuo senų laikų žmonija buvo atradusi ne tik skonį keičiančias druskos savybes, bet ir jos ypatybę užkirsti kelią gedimą sukeliančių mikrobų dauginimuisi, todėl ji buvo svarbus įrankis siekiant ilgiau išlaikyti mėsą bei žuvį, sūrį, marinuotas daržoves, padažus, įvairius kepinius.  .

Plačiai kalcio hidroksidas naudojamas norint gauti statybinias medžiagas, tokias kaip belilas, gipsas. Taip pat kalcio hidroksidas geba veikti kaip flokuliantas. Be to, jis naudojamas pakelti vandens pH. Kalcio hidroksidas yra naudojamas kaip priedas jūros vandenyje, siekiant sumažinti atmosferos CO 2   ir sušvelninti šiltnamio efektą. Taip pat kalcio hidroksidas yra veiksmingas prieš erkes, blusas, vabalus ir t.t. Stomatologijoje, kalcio hidroksidas naudojamas kaip dantų šaknų kanalų dezinfekcijos priemonėmis.

  • MS PowerPoint 12225 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (761 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Povilas
  • Cheminių medžiagų nauda ir panaudojimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Cheminių medžiagų nauda ir panaudojimas . (2017 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/cheminiu-medziagu-nauda-ir-panaudojimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 21:58
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!