Cheminių preparatų saugus laikymas


Cheminių preparatų saugus laikymas. Priemonės kvėpavimo takams apsaugoti. Asmeninės apsaugos priemonės akims apsaugoti. Asmeninės apsauginės priemonės odai apsaugoti – pirštinės ir drabužiai.


Darbdavys yra atsakingas už pavojingų cheminių medžiagų saugaus sandėliavimo ir laikymo garantavimą įmonėje, tiek jas laikant specifinėse talpose, tiek tokiose situacijose, kai dėl proceso poreikių yra reikalingi tam tikri pavojingų cheminių preparatų kiekiai darbo vietose. Sandėlininkas arba asmuo, atsakingas už proceso zoną, kurioje sandėliuojamos PCM, turi turėti informaciją, kuri pateikia PCM gamintojas arba tiekėjas (saugos duomenų lapai, etiketės) arba iš bet kurių kitų šaltinių, susijusią su PCM savybėmis ir turi ją aiškiai bei tiksliai perduoti darbuotojams, patiriantiems šių medžiagų poveikį. Remiantis šia informacija: turi būti nustatytos darbo procedūros ir tikrinamas jų laikymasis; turi būti tikrinama ar geros būklės yra konteineriai ir pakuotės, kuriose yra laikomos PCM; turi būti parengtas ir nuolat atnaujinamas sandėliavimo planas, taip pat sandėlyje turi būti parengtas bei nuolat atnaujinamas avarinių situacijų planas.

Darbuotojai turi tiksliai laikytis nustatytų darbo procedūrų ir nedelsiant informuoti atsakingą asmenį apie bet kokius darbo metu įvykusius incidentus arba nuokrypius. Jie turi naudotis parinktomis asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis.

Asmeninės apsauginės priemonės (AAP) yra paskutinis barjeras tarp pavojingos chemins medžiagos ir darbuotojo, todėl jų naudojimas yra apribotas šiais atvejais: Kai taikomos kolektyvinės arba organizacinės prevencijos ir apsauginės priemonės nėra pakankamos arba techniškai neefektyvios. Kai kolektyvinių ir prevencijos priemonių, kurios yra tinkamos, negalima naudoti nedelsiant, ir kaip laikina išeitis turi būti naudojamos minėtos asmeninės apsauginės priemonės. Atliekant vienkartines operacijas arba tokiose situacijose, kuriose nebūtų tikslinga rengti nuolatines priemones, su sąlyga, kad asmeninių apsauginių priemonių naudojimas garantuoja tą patį saugos lygį, koks būtų pasiektas, taikant jas pakeičianias priemones. Susidarius avarinėms, gelbėjimo arba gelbėjimosi situacijoms.

  • MS PowerPoint 1925 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (2369 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aliona
  • Cheminių preparatų saugus laikymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Cheminių preparatų saugus laikymas. (2016 m. Rugpjūčio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/cheminiu-preparatu-saugus-laikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 18:28
×