Chemotologija


Chemotologija. Variklio pagrindiniai parametrai. Aprašymas. Reikalavimai, keliami laive naudojamo kuro kokybei. Aprašymas. Kuro paruošimo (apdorojimo) sistema. Padidinto slėgio kuro sistema. Aprašymas. Variklio tepimo sistema.


Sulzer RTA58T lėtaeigis, reversuojamas, dvitaktis variklis. Susidedantis iš kryžgalvinio mechanizmo, hidrauliškai valdomų išmetimo vožtuvų, turbinine tiesiasrovinė praputimo sistema ir alyva aušinamais stūmuokliais. Variklis gali dirbti tiek dyzeliniu kuru, tiek sunkiuoju kuru.

Šio tipo varikliuose cilindrų skaičius yra nuo 5 iki 8, kurio kiekvieno cilindro galia yra 2000 kW. Sulzer RTA58 variklių dydžiai yra nuo 7 m ilgio ir 10,8 m aukščio, 5 ir 8 cilindrų variklis gali būti 10 m ilgio ir 10,8 m aukščio. Sausas svoris svyruoja nuo 280 tonų penkiems cilindrams ir iki 405 tonų aštuonių cilindrų modeliui. 

1. (HFO) Mazuto nusistovejimo cisterna, kuri yra izoliuota ir pašildoma2. (HFO) Mazuto kasdienio išeikvojimo cisterna, kuri yra izoliuota ir pašildoma3. (MDO) Dyzelino cisterna4. Įsiurbimo filtras5. Mazuto separatoriaus tiekimo siurblys su apsauginiu vožtuvu6. Mazuto / Dyzelio separatoriaus tiekimo siurblys su apsauginiu vožtuvu7.Mazuto kaitintuvas8. Savaime išsivalantis mazuto separatorius9. Savaime išsivalantis mazuto / dyzelio separatorius10. Trieigis vožtuvas su dirbančia diafragma

Mazutas iš nusistovėjimo cisternos (1) šiek tiek pašildytas teka į kaitintuvą (7) per įsiurbimo grubaus valymo filtrą (4) ir siurblį (5). Toliau pakaitintas mazutas eina per savaime išsivalantį separatorių(8), kur išsivalo nuo smulkių dalelių. Išvalytas ir pakaitintas mazutas patenka į kasdieninio eikvojimo cisterną(2). Iš kasdieninio eikvojimo cisternos mazutas yra pumpuojamas į tiekimo siurblį ir į ASKS siurblį kur paskui bus įpurkštas į variklį.

  • Microsoft Word 504 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1062 žodžiai)
  • Kolegija
  • Domas
  • Chemotologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Chemotologija. (2017 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/chemotologija.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 00:28
×