Chordiniai gyvūnai


Tipas. Chordiniai. Chordinio tipo gyvūnai ankstyvoje embriono vystymosi stadijoje turi ypatumus. Potipis. Stuburiniai. Kalinės žuvys. -Išorinė sandara. Upinis ešerys turi plaukiojamąją pūslę. Virškinimo sistema. Kvėpavimas. Kraujotaka. Šalinimo organai. Nervų sistema. Dauginimasis. Kaulinės žuvys. Varliagyviai. Prisitaikę gyventi tiek sausumoje tiek vandenyje. Išorinė sandara. Kvėpavimas. Turi lipnų liežuvį, minta vabzdžiais. Turi slepiamąją spalvą. Virškinimo sistema. Kraujotaka. Šalinimasis. Nervų sistema. Dauginimasis. Ekologinė reikšmė. Ropliai. Paukščiai. Žinduoliai. Žinduolių skirstymas pagal jauniklių vystymąsi.

Šaltakraujai. Turi aptakų kūną, kurį dengia kauliniai žvynai. Tai sumažina trinti plaukimo metu. Oda išskiria gleives. Juda pelekų pagalba: nugaros, uodegos, šalinamosios angos, pilvo ir krūtines. Turi šoninę liniją, kuria jaučia srovės stiprumą. Turi slepiamąją spalvą. Galvoje yra akys (spalvinė rega), šnervės (uoslė), burnoje yra dantukai, nes upinis ešerys plėšri žuvis. Žiaunas dengia žiaunadangčiai.

-Upinis ešerys turi plaukiojamąją pūslę._______________________________________________-Virškinimo sistema:____________________________________________________________________Burna, ryklė, stemplė, skrandis, žarnynas, atliekos šalinamos pro šalinimo angą. Virškinimo liaukos – tai kepenys su tulžies pūsle. -Kvėpavimas:____________________________________________________________________________

Kraujotaka yra uždara, širdį sudaro 2 skyriai: nugaros aorta teka arterinis kraujas, o pilvo aorta- veninis.

Galvos ir nugaros smegenys. 5 skyriai : Priekinės, tarpines, vidurinės, smegenėlės, pailgosios smegenys.

Lytinis. Žuvys yra skirtalytės. Patelės turi kiaušialąstes- ikrus, o patinai- seklides. Apvaisinimas išorinis (vandenyje).

-Kvėpavimas:______________________________________________________________________________Kvėpuoja šnervėmis. Taip pat jos yra ir uoslės organas. Plaučiai blogai išsivystę, todėl kvėpuoja ir oda ir plaučiais.

- Turi lipnų liežuvį, minta vabzdžiais.____________________________________________________-Turi slepiamąją spalvą.___________________________________________________________________-Virškinimo sistema:______________________________________________________________________Sistema tokia pati kaip ir žuvų, tik žarna ra praplatėjusi ir virtusi kloaka. Į ją atsiveria šlapimtakiai, lyties liaukos. -Kraujotaka:_______________________________________________________________________________Širdį sudaro 3 skyriai: kairysis ir dešinysis prieširdžiai, skilvelis. Turi 2 kraujotakos ratus. K.prieširdis – arterinis, o dešinysis- veninis.

-Mityba:___________________________________________________________________________________Minta vabzdžiais, smulkiais vabalais. Turi kloaką, kaip ir varliagyviai- Ropliai labai judrūs, todėl jų smegenėlės išvystytos geriau nei varliagyvių.________

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (895 žodžiai)
  • Simona
  • Chordiniai gyvūnai
    10 - 2 balsai (-ų)
Chordiniai gyvūnai. (2015 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/chordiniai-gyvunai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:45
×