Chromatografiniai metodai, taikomi pesticidų nustatymui augalinėse žaliavose ir preparatuose


Įvadas. Literatūros apžvalga. Pesticidai. Chromatografijos metodai pesticidų nustatyme. Dujų chromatografija. Plonasluoksnė chromatografija. Efektyvioji skysčių chromatografija. Tyrimas. Išvados. Lieratūros sąrašas.


Pesticidai yra skirti naikinimui, tačiau jų veikimas nėra būdingas vienai rūšiai, todėl naikinami ir žalojami aplink esantys organizmai, įskaitant ir žmones. Vaikai yra ypač pavekiami žalingo pesticidų poveikio. Net labai mažas poveikis vystymosi metu gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Chromatografija yra svarbiausias metodas, kurį analitikas gali taikyti siekiant nustatyti pesticidų kiekį maiste, pašaruose ir aplinkos mėginiuose. Literatūroje apžvelgiami įvairūs chromatografiniai metodai: kietafazė ekstrakcija, plonasluoksnė chromatografija, dujų, efektyvioji skysčių chromatografija ir šių metodų siejimas su jautriais ir atrankiais aptikimo metodais. Analizuojami įvairūs pavyzdžiai, tokie kaip: maistas, javai, biologiniai, aplinkosaugos ir farmaciniai preparatai. Tikrinami įvairių rūšių pesticidų likučiai, įskaitant insekticidus, herbicidus, fungicidus. Papildomai atliekant analizes, nagrinėjama pesticidų-struktūros sąsaja, metabolizmas, degradacija, absorbcija, pasisavinimas, pasiskirstymas, judėjimas, lipofiliškumas. Tai nagrinėja radiochromatografijos metodas.

Pesticidai yra skirti naikinimui, tačiau jų veikimas nėra būdingas vienai rūšiai, todėl naikinami ir žalojami aplink esantys organizmai, įskaitant ir žmones. Pasaulio Sveikatos Organizacija teigia, kad kiekvienais metais yra 3mln. Apsinuodijimo pesticidais atvejų ir 220 tūkst. mirčių. Vaikai yra ypač paveikiami žalingo pesticidų poveikio. Net labai mažas poveikis vystymosi metu gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. [4]

Chromatografija yra svarbiausias metodas, kurį analitikas gali taikyti siekiant nustatyti pesticidų kiekį maiste, pašaruose ir aplinkos mėginiuose. Literatūroje apžvelgiami įvairūs chromatografiniai metodai: kietafazė ekstrakcija, plonasluoksnė chromatografija, dujų, efektyvioji skysčių chromatografija ir šių metodų siejimas su jautriais ir atrankiais aptikimo metodais. [2] Pesticidų atskyrimui, aptikimui, identifikavimui ir kiekybiniam nustatymui plonasluoksnė chromatografija, efektyvioji skysčių chromatografija, dujų chromatografija ir didelio slėgio skysčių chromatografija yra pranašesnės už kolonėlinę chromatografiją, nes:

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1252 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Chromatografiniai metodai, taikomi pesticidų nustatymui augalinėse žaliavose ir preparatuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Chromatografiniai metodai, taikomi pesticidų nustatymui augalinėse žaliavose ir preparatuose. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/chromatografiniai-metodai-taikomi-pesticidu-nustatymui-augalinese-zaliavose-ir-preparatuose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 22:50
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo