Ciklinių angliavandenilių struktūros ypatumai, sintezė ir pritaikymas


Ciklinių angliavandenilių struktūros ypatumai, sintezė ir pritaikymas. Cnh2n. Paplitimas gamtoje. Nomenklatūra. Izomerija. Cis-trans izomerai. Stereoizomerija. Cikloalkanų gavimo būdai. Ciklų patvarumas. Cikloalkanų fizikinės savybės. Cikloalkanų cheminės savybės. Halogeninimas. Reakcijos su halogenų vandeniliais. Hidrinimas. Veikimas vandeniliu. Oksidavimas. Cikloalkanų panaudojimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: - Supažindinti su ciklinių angliavandenilių struktūros ypatumais, jų sinteze ir pritaikymu. Darbo uždaviniai: -Pristatyti ciklinius angliavandenilius -Apibūdinti jų ypatybes -Pateikti sintezę ir pritaikymą.

Skaičiuojant pagal šią formulę ciklai yra plokščios konfigūracijos. Šiuo metu nustatyta, kad plokščias yra tik trinaris ciklas ir kampinis įtempimas – tai tik vienas iš veiksnių, į kurį reikia atkreipti dėmesį, nagrinėjant ciklų patvarumą. Antroji esminė įtempimo priežastis - dengiamasis įtempimas, susijęs su molekulės konformacijos būkle.

Cikloheksanas yra ypač patvarus, būdamas “kėdes” formos, nes tada nelieka nei kampinio, nei dengiamojo įtempimo.

Reakcijose su vandeniliu laipsniškai didėja ciklų patvarumas nuo trinario iki šešianario. Nutraukti ciklui, veikiant vandeniliui + nikelio katalizatorių, reikalinga vis aukštesnė temperatūrą:.

  • MS PowerPoint 1523 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1030 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Ciklinių angliavandenilių struktūros ypatumai, sintezė ir pritaikymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ciklinių angliavandenilių struktūros ypatumai, sintezė ir pritaikymas. (2017 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/cikliniu-angliavandeniliu-strukturos-ypatumai-sinteze-ir-pritaikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 14:07
×