Cikliškas ekonomikos vystymasis ir globalizacija


Ekonomikos skaidrės.

Cikliškas ekonomikos vystymasis ir globalizacija. Ar reikia reguliuoti ekonomiką? Ekonomika vystosi cikliškai. Ekonominio ciklo modelis. Teorinė polemika ir praktiniai veiksmai. Ką galima ir kas daroma tam, kad sušvelninti ekonomikos svyravimus? EBPO (Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) finansinis poveikis ekonomikos stabilizavimui. Problemos. Finansinės krizės 2008 m. židiniai. Tikrosios krizės priežastys. Realaus ir finansinio sektoriaus dinamika 1952 -2010 m. Ekonomikos cikliško vystymosi tyrimai. Kondratjevo ciklai. Didžiųjų Kondratjevo ciklų periodizacija. Ilgųjų bangų teorija. Ekonomikos vystymosi ciklais esmė. Pagrindinių inovacinio vystymosi bangų periodai (pagal N. Įdomu. D.  Britanijos ekonomikos aktyvumas N.  Kondratjevo ciklų kontekste. Kodėl D. Britanija? Ateities prognozė poindustrinė/informacinė era. Ateities raidos prgnozės. Ar galima paspartinti šalies ūkio modernizavimą? Įdomu (atvejo analizė). Recesija ir krizė. Kas vyksta ekonomikoje? Palūkanų norma. Palūkanų normų pokyčiai Lietuvoje 1999 -2009 m. laikotarpiu.


Pakilimo metu ekonomikos padėtis atrodo labai tvirta ir daug žadanti, todėl agresyvių pelno siekimo veiksmų imasi visi, kas gali, tačiau būtent tada ir reikia numatyti artėjantį pavojų, kurį rodė ne viena ekonomikos teorija. Iškyla nemažai klausimų... Kaip numatyti krizę? Ar įmanoma jos išvengti? Ką daryti jos metu? Ką ekonomikos teorijos prognozuoja tolimesnei ateičiai?

Abiejų teorijų šalininkai sutaria dėl reikalingo valdžios įsikišimo, tačiau pagrindinė konfrontacija vyksta dėl klausimo, kaip aktyviai valdžia gali veikti ekonomikoje?

Pagrindinių inovacinio vystymosi bangų periodai (pagal N. Kondratjevą, J. Šumpėterį, K. Frymaną).

Tarpbankinės palūkanų normos keičiasi ir nuo skolinimosi laikotarpio ir ekonomikos būklės. Paprastai ekonomikos pakilimo laikotarpiu palūkanų normos yra mažos, o nuosmūkio – didelės.

  • Ekonomika Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Akvilina
  • 43 puslapiai (2609 žodžiai)
  • Ekonomikos skaidrės
  • MS PowerPoint 2828 KB
  • Cikliškas ekonomikos vystymasis ir globalizacija
    10 - 10 balsai (-ų)
Cikliškas ekonomikos vystymasis ir globalizacija. (2016 m. Kovo 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/cikliskas-ekonomikos-vystymasis-ir-globalizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:24